Tiger Longteng Hyoun Special Edition mouse pad incelemesi

Selamlar, daha önce Superlight'ı corepad skatez ile incelerken 1 hafta - 10 gündür kullanmış olduğum mouse Pad'i inceleyeceğimi belirtmiştim. Daha önce SteelSeries'in QCK model mousepadini kullanıyordum. Mouse Pad'i nasıl gördüğüme vs gelecek olursak, bildiğiniz gibi yurt dışında birçok YouTube kanalı ve Reddit üzerinden ekipman incelemeleri yapan kişiler var. Mousepadlerin tier list sıralaması da bulunuyor. Mesela boardzy adlı neredeyse tüm ekipmanları deneyen birisinin tier List'inde QCK en kötü kategoride yer alıyor. Hyound ise a List'de yer alıyor. Aslında Hyoun'da QCK gibi birçok profesyonel oyucunun da kullandığı bir mouse pad. Ben de birkaç kişi de görüp araştırmıştım. İncelemeye geçecek olursak;

Öncelikle Türkiye'de satışı bulunmayan bir ürün longteng. Yurt dışından getirmek zorundasınız. 350-400₺ arası gibi bir fiyata geliyor olması lazım, fiyatlar değişiklik gösterebilir.
Ürün Control bir yapıya sahip gibi duruyor. Lakin bildiğiniz üzere QCK da Control bir mouse pad ama QCK'ye göre çok daha hızlı, nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ama Speed gibi ama aynı zamanda Control gibi de öyle değişik bir hissiyatı var. Zaten daha kutusundan çıkarır çıkarmaz, daha kullanmadan o Premium hissini temas ettiğinizde o Premium dokuyu size veriyor. En sevdiğim yanlarından birisi durdurma hissinin çok yüksek olması yani rahat bir şekilde fareyi durdurabiliyorsunuz. Mouse Pad'in frenlemesi çok iyi desem daha doğru olur gibi. Şunu belirtmek de fayda var aşırı pürüzsüz "smooth" bir hissiyat veriyor.

KovaaK's'da falan tracing yaparken gerçekten çok smooth geliyor. Mouse Pad'in her yerindeki doku tamamen aynı, yani demek istediğim kimi mousepadler sağ-sola çevirirken biraz daha Control iken aşağı-yukarı flicklerde biraz daha Speed oluyor. James Donkey buna iyi bir örnek olacaktır. O mouse Pad'i de denemek için bir süre kullandım daha önce, çok fazla orantısızlık söz konusuydu. Hyoun'da ise mouse Pad'in her yeri tamamen aynı dokuda bunun çok hoşuma gittiğini belirtmeliyim.
Kutu üzerinde de zaten bu şekilde belirtiyor yapısını.

WhatsApp Image 2021-08-18 at 12.12.58.jpeg

FE651CB9-D8FD-4B3B-90F7-F3B1C1C1ECE5.jpeg

14.jpg

Ben de böyle incelemelere inanıp aldım longtengi en az 6 senedir qck+ kullanıyordum haliyle değiştirmek gerekti 1-2 hafta longteng kullandım ve nefret ettim qck kötü tierliste koyan arkadaşı ben de gördüm ama o şahıs zowie gsr se deep blue mousepad de kötü diyor ama bir sürü yayıncı biliyorum kullanıp oyunlarda muhteşem flick ve tracking yapan. Bugün gidip tekrar qck sipariş verdim, longteng pürüzlü yüzeye sahip qck çok daha soft hiç pürüz yok tracking de flick de longtenge bin basar.

Ben de böyle incelemelere inanıp aldım longtengi en az 6 senedir qck+ kullanıyordum haliyle değiştirmek gerekti 1-2 hafta longteng kullandım ve nefret ettim qck kötü tierliste koyan arkadaşı ben de gördüm ama o şahıs zowie gsr se deep blue mousepad de kötü diyor ama bir sürü yayıncı biliyorum kullanıp oyunlarda muhteşem flick ve tracking yapan. Bugün gidip tekrar qck sipariş verdim, longteng pürüzlü yüzeye sahip qck çok daha soft hiç pürüz yok tracking de flick de longtenge bin basar.
kardeşim bu orjinali neden herşeye aynı yorumu kopyala yapıştır yapıyorsun ?

Geri
Yukarı