"Tık" sesi anakarttan mı geliyor?

Flakel

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartının fanları dönmeye başladığı zaman bu " tık tık" sesi geliyor fakat ses fanlardan gelmiyor. Ellerimle fanı durdurup denedim. Devre elemanlarından geliyor büyük ihtimalle. Sorum şu bu sesin anakarttan gelme ihtimali var mı? Ekran kartını garantiye yollayacağım çünkü. Elimde başka kartta yok deneyebileceğim. Fakat anakartın GPU soketinde arıza olsa fan dönmeden önce de bu sesi çıkaracağını düşünüyorum o yüzden emin olamadım. Elektronikten anlayan birisi yardımcı olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valla süpersin dostum. Açıkcası o ses ben ekran kartının kablosunu değiştirince gitmişti ve yerini daha garip 2 günde bir 5 dk gelen coil whine sesi gibi bir şeye bırakmıştı. Ama bu seste o yapıskanlardan olabilir. Çıkardım şimdi bakalım düzelcek mi
ekran kartının kablosunu değiştirmen ne kadar etkilemiştir bilmiyorum ama dediğim gibi aynı sorunla karşılaştığımda asus yazısındaki jelatini söktüğüm gibi o sesten eser kalmamıştı, umarım sende de düzelmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı