Tıkalı su boşaltmayan çamaşır makinesi nasıl açılır?

juliadream

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yıkanan bi pantolonun cebinde flash bellek unutmuşuz. Flaş bellek kenarına takılmış onu bulduk ama kapağı çıkmış arka kısmı da çıkmış o parçaları bulamadık. Makine artık su boşaltmıyor, çalışırken içinden takır takır sesler geliyor bazen. Filtresini ve hortumunu boşalttık fakat nafile. Annem merdanelere takıldı herhalde dedi. Servis çağırmadan düzeltmenin yolu var mı ne yapabiliriz?

Sağ ön alt kısımda gider kapağı var. Orayı açıp boşaltacaksınız ve temizleyeceksiniz. 30 saniyelik bir işlem. Fotoğraf atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

Sağ ön alt kısımda gider kapağı var. Orayı açıp boşaltacaksınız ve temizleyeceksiniz. 30 saniyelik bir işlem. Fotoğraf atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.
Evet hocam biliyorum. Filtresini ve hortumunu boşalttık dedim zaten kastım oydu. Oradaki tüm suyu boşalttık. Filtresinde değil parça başka yere takılmış.

Muhtemelen tahliye pompasına giden hortumu tıkadı. Yada tahliye pompasının dişlilerini tıkadı. Çamaşır makinasının altından ulaşabilirsiniz bu bölgeye.

Kazandan düşmüşse makineyi açmaktan başka çare yok. Filtre ve hortumu boşaltmış zaten. Kazanı açmak vs epey uğraştırıcı. Teknik yardım almadan yapamazsınız.

Muhtemelen tahliye pompasına giden hortumu tıkadı. Yada tahliye pompasının dişlilerini tıkadı. Çamaşır makinasının altından ulaşabilirsiniz bu bölgeye.
Teşekkürler hocam evde kendimiz nasıl yapabiliriz makineyi çevirmemiz mi lazım? Makinenin içini de çok açmak istemiyoruz yeni makine garantiden çıkmasın diye.

Geri
Yukarı