TikTok'a yabancı numara ile kayıt oldum neden sürekli Türkler çıkıyor?

teferruax

Decapat
Yer
İstanbul, Türkiye
TikTok'a Amerikan numarasıyla kayıt oldum yabancılara içerik üretmek için. İngilizcem var, motivasyon videoları paylaşacağım fakat karşıma hep Türkler çıkıyor. İstanbul'da yaşıyorum orası ayrı ama bilerek Amerikan numarasıyla kayıt oldum. Neden olabilir?

TikTok'a Amerikan numarasıyla kayıt oldum yabancılara içerik üretmek için. İngilizcem var, motivasyon videoları paylaşacağım fakat karşıma hep türkler çıkıyor. İstanbul'da yaşıyorum orası ayrı ama bilerek Amerikan numarasıyla kayıt oldum. Neden olabilir?

Konumundan dolayı.

1 yıldır yabancı tel no+yabancı mail(tutanota.de) ile kullanıyorum. İlk kullanımda ilk 1 saat VPN ile girdim fakat Türkçe içerikler çıktı. Arama kısmına "memes" yazdım yabancı komik videolar falan izledim zamanla düzeldi. 10 videodan 1 tane Türkçe geliyor. Şöyle bir videoyu uzun süre izlerseniz ona göre öneriler yapıyor TikTok. Türkçe içerik çıktığında basılı tutup içeriği gizleyebilir ya da gördüğünüz gibi kaydırırsanız TikTok algoritması yavaş yavaş oturur.

Şu an VPN'siz kullanıyorum fakat şöyle sıkıntı var. Komşunun ağına bağlandığım gibi Türkçe içerikler gelirken kendi ağımda yabancı içerikler geliyor. Bir ara 1.1.1.1 DNS ile bağlandım ve Arapça içerikler çıktı :D yani DNS falan çok fark ediyor.

1 yıldır yabancı tel no+yabancı mail(tutanota.de) ile kullanıyorum. İlk kullanımda ilk 1 saat VPN ile girdim fakat Türkçe içerikler çıktı. Arama kısmına "memes" yazdım yabancı komik videolar falan izledim zamanla düzeldi. 10 videodan 1 tane Türkçe geliyor. Şöyle bir videoyu uzun süre izlerseniz ona göre öneriler yapıyor TikTok. Türkçe içerik çıktığında basılı tutup içeriği gizleyebilir ya da gördüğünüz gibi kaydırırsanız TikTok algoritması yavaş yavaş oturur.

Şu an VPN'siz kullanıyorum fakat şöyle sıkıntı var. Komşunun ağına bağlandığım gibi Türkçe içerikler gelirken kendi ağımda yabancı içerikler geliyor. Bir ara 1.1.1.1 DNS ile bağlandım ve Arapça içerikler çıktı :D yani DNS falan çok fark ediyor.

Teşekkür ederim, DNS ayarını değiştirmem mümkün değil. Peki içerik paylaştığım zaman nasıl yabancıların keşfetine düşer? Dediğiniz gibi yaparsam düzelir mi? Dediğim gibi İngilizce motivasyon sözleri içeren paylaşımlar yapmak istiyorum da.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı