Tim Cook büyük satın alımlar yapma ihtimalleri olduğunu açıkladı

495477

Hectopat
Makaleler
2
Tim Cook Apple'ın piyasayı sürekli takip ettiğini ve mantıklı olursa büyük bir satın alma yapabileceğini aktardı, tabii bu söylemlerden sonra benim de daha önce birkaç yerde görmüş olduğum "Apple Netflix'i satın mı alacak?" İddiaları yeniden ortaya atılmış oldu. Açıkçası Apple'ın Netflix'i satın alması daha iyi olur gibi, dizi ve filmlerin kalitesi büyük oranda düştü çünkü.

Böyle bir satın alımın 100 milyar dolardan aşağı olmayacağı belirtiliyor.

Kaynak

Geçtiğimiz hafta "Microsoft Netflix'i satın mı alacak?" İddiası ortaya atılmıştı.

Netflix falan konuşuluyor ancak bence oyun dünyasında da çok iyi bir durumda değiller. Apple Arcade falan kimsenin dikkatinde olduğunu sanmıyorum. Nintendo´yu satın alarak oyun dünyasına ciddi bir giriş yapabilirler. Nintendo´nun şirket politikaları, kapalı tarzı ve sadece kendi platformlarına odaklanmaları da bence Apple´ın şirket politikalarıyla da çok uygun. Birleşme durumunda herhangi bir uyumsuzluk yaşanmayacaktır.

Netflix falan konuşuluyor ancak bence oyun dünyasında da çok iyi bir durumda değiller. Apple Arcade falan kimsenin dikkatinde olduğunu sanmıyorum. Nintendo´yu satın alarak oyun dünyasına ciddi bir giriş yapabilirler. Nintendo´nun şirket politikaları, kapalı tarzı ve sadece kendi platformlarına odaklanmaları da bence Apple´ın şirket politikalarıyla da çok uygun. Birleşme durumunda herhangi bir uyumsuzluk yaşanmayacaktır.

Nintendo kendini satacak bir firma değil, Japon firmaları bu tür satın alım işlerine çok farklı bakıyorlar. Daha önce Microsoft Nintendo'yu almaya çalışmış ama başarılı olamamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı