Tiny10 güvenilir mi?

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
Modlanmış sürümlerin güvensiz olduğunu okudum birkaç konuda. Bir de ReviOS işletim sistemine rastladım. Bunlar hakkında düşünceleriniz neler? Kullanmadığım gereksiz Windows servisleri rahatsız edici bir hal almaya başladı. Sistemim de düşük. NTLite ile Windows 10'u kendin düzenle diyen de vardı birkaç konuda.

Modlanmış sürümlerin güvensiz olduğunu okudum birkaç konuda. Bir de ReviOS işletim sistemine rastladım. Bunlar hakkında düşünceleriniz neler? Kullanmadığım gereksiz Windows servisleri rahatsız edici bir hal almaya başladı. Sistemim de düşük. NTLite ile Windows 10'u kendin düzenle diyen de vardı birkaç konuda.
NTlite günlük kullanım için değil.

Hem Tiny10 hem ReviOS kullandım, o kadar fazla şeye müdahale edip kaldırmışlar ki evet sistem daha az RAM ve daha az CPU kullanıyor ama performans kaybı yaşıyorsunuz, bunun sebebi ise yazılımsal, sürücüler kendini güncellemiyor, uyumlu sürücüyü bulup kendiniz kurmalısınız, en basit video codec'leri bile güncellemediği için YouTube'da bile kasma sorunu yaşayabiliyorsunuz, bu durumlar tabi donanımdan donanıma değişse de işletim sisteminin performanslı çalışmasını sağlayan tek şey donanım değildir, yazılım donanımdan çok daha önemlidir, bu yüzden bu sürümleri önermiyorum, sistem kullanımını düşürmek istiyorsanız Home Edition sürümlerini kurup gereksiz servisleri ve telemetri hizmetlerini kapatıp önemsiz uygulamaları kaldırabilirsiniz, Enterprise sürümü önerenler illaki olacaktır ama adı üzerinde Enterprise sürümleri kurumlar içindir, bir ev kullanıcısının ihtiyacı olan temel yazılımları ve sürücüleri içermeyebiliyorlar, bu sebeple ev kullanımında yine yazılım noktasında yetersizlik yaşayıp 3. parti uygulamalar kurmanız gerekebiliyor, siz bu uygulamaları kurdukça sistem yine gereksiz yere şişiyor, ev kullanıcısı için en verimli sürüm Home Edition Single Language sürümüdür.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı