Tıp 1 diyabet hastası ablam nöbet geçiriyor

Demirhan61

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim ablam TIP 1 diyabet hastası. Uzun süredir bu hastalığı var ama daha önce hiç böyle bir şey yaşamadı. Ablam gece nöbetler geçirmeye başladı ve şekeri 20'lere düşmeye başladı. Normalde insülin iğnesi yapmadan yemek yerse şekeri 250'lere çıkıyor ama artık insülin iğnesi yapmıyor ve yemekten sonra şekeri stabil kalıyor. Sınav haftası diye çok stres yapmış da ondan olmuş olabilir mi? Konuda bilgisi olan yazabilir mi?

Gece kan şekeri düşmeleri eğer insülin yapılmadıysa bazal insülinden kaynaklıdır. Yemekten sonra bile insülin ihtiyacı olmuyorsa bazal insülin ciddi derecede fazla olabilir.

20 mg/dl çok ciddi düşük bir değer. Bu sorun düzelene kadar yanında birisi saat başı kan şekerini kontrol etmeli. Asla yalnız uyumamalı.

Doktorunuza hemen durumu bildiriniz ve yönergelerini izleyiniz.

Eğer durumu stabilize edemezseniz hemen durumu hastaneye anlatıp kontrol altına aldırmalısınız.

Tekrar ediyorum gece yalnız uyumasın. Mutlaka yanında birileri olsun.

Gece kan şekeri düşmeleri eğer insülin yapılmadıysa bazal insülinden kaynaklıdır. Yemekten sonra bile insülin ihtiyacı olmuyorsa bazal insülin ciddi derecede fazla olabilir.

20 mg/dl çok ciddi düşük bir değer. Bu sorun düzelene kadar yanında birisi saat başı kan şekerini kontrol etmeli. Asla yalnız uyumamalı.

Doktorunuza hemen durumu bildiriniz ve yönergelerini izleyiniz.

Eğer durumu stabilize edemezseniz hemen durumu hastaneye anlatıp kontrol altına aldırmalısınız.

Tekrar ediyorum gece yalnız uyumasın. Mutlaka yanında birileri olsun.
Teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı