Tıp biliminin gelişmemesi

Pratisyen hekimlik yaparken bir hastam bizim yalan söylediğimizi, ilaçları sadece sektörün dönmesi için yazdığımızı... söylemişti. İlginç bir yaklaşım yani. Kanser tedavisi de bulunmuştur size göre. Zaten biz farmakoloji denen dersi de boşuna gördük. Sonuçta sektörün oyunları bunlar(!) Değil mi?

Tıpta sizin hiç de bilmediğiniz birçok gelişme yaşanıyor. Örneğin bundan 3 yıl önce yapılan kalp ameliyatları ile şimdi yapılan ameliyatlar arasında bile ciddi farklılıklar var. Robotik cerrahi çok gelişti. Kapalı ameliyatlar yaygınlaştı... Bunlar gelişmelerin çok küçük bir kısmı. Birçok gelişme gerçekleşiyor. Sizin bunları görmüyor olmanız olmadığı anlamına gelmez.

Bence olsa dahi kendi fikrim herhangi bir şekilde zaten kanıtlanabilecek bir durum değil bulunsa dahi belli bir süre ortaya çıkarılmayacaktır. Hızla artan nüfus ve her hastalığın çaresinin bulunduğu insanların yaşam ömrünün arttığı, kaynakların sığlaştığı bir dünya olacağını sanmıyorum. Fazlasıyla gelişmiş bir ülke olarak düşündüğümüz Amerika bile şu an menfaatleri doğrultusunda orta doğuda ki ülkeleri sömürüyor petrol, doğalgaz vs. sebeplerden. Çünkü hızla çoğalıyoruz ve hızla kaynakları tüketiyoruz. Yavaş yavaş savaşlarında yaşanacağını düşünüyorum. Bu yüzden herhangi bir hastalığın ve salgının daha önce önüne geçilebilecek olsa belli bir süre yaşanan kayıpları göz ardı edeceklerini düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…