Tıp fakültesinde sınıfta kalma genel not ortalamasını nasıl etkiler?

Hoinchuhayn

Decapat
Bizim üniversitede dersten değil sınıfta kalma var. Sınıfta kalırsam kaldığım senenin not ortalaması mı genel not ortalamasına yansıtılır yoksa tekrar ettiğim senenin ortalaması mı genel not ortalamasına etki eder?

Doktor bey benim zamanımda dersten kalınca alttan alma yoktu. Seneye kaç dersten kalırsan o dersleri sadece alabiliyordun. 1 dersten kaldıysan gelecek sene sadece o dersi görüyordun. Sizde de öyledir diye tahmin ediyorum. Geçtiğin dersleri tekrar aldıracaklarını sanmam. Kaldığın dersleri geçince yeni notlarınla beraber ortalaman belirlenir.

Doktor bey benim zamanımda dersten kalınca alttan alma yoktu. Seneye kaç dersten kalırsan o dersleri sadece alabiliyordun. 1 dersten kaldıysan gelecek sene sadece o dersi görüyordun. Sizde de öyledir diye tahmin ediyorum. Geçtiğin dersleri tekrar aldıracaklarını sanmam. Kaldığın dersleri geçince yeni notlarınla beraber ortalaman belirlenir.

Bizde ders ayrımı yok hocam notlar üniversite sınavı gibi hesaplanıyor ders alma veya verme gibi bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı