Tıp kazanabilir miyim?

Yurt dışında tıp okumanızı tavsiye etmem. Değmeyecek kadar zorlu bir yol. Bunu yapan arkadaşlarım var ve kesinlike sıkıntılı bir süreç. Götürüsünü karşılayacak kadar getirisi var mı emin değilim.
Siz Amerika'da mısınız? Üniversiteyi yurtdışında okumak mantıklı mı sizce? Yurtdışında ne gibi bölümler meslekler getiri sağlar?Tıp okumak için elimden geleni yapacağım ilk sene olmasa bile şansımı tekrar deneyeceğim.Ama başaramazsam yurt dışı hayalim var.

Merhaba 10. sınıfa geçtim LGS puanım 410'du 9. sınıf ortalamamda 93 Anadolu lisesindeyim yaz tatilinde 9'u unuttum 10. sınıfta 9 ve 10'u çalışsam yaz tatilinde pekistirsem nasıl olur tıp kazanmak istiyorum çok zor diyorlar sizce kazanılabilir mi? Tıp olmazsa da mühendislik (bilgisayar, makine) olabilir birkaç seçeneğim var puanima göre degerlendirecegim sanırım. Yurt dışında okumayı da çok istiyorum. Yurt dışında okuyan var mı? Ne okuyorsunuz? İngilizcem B2 yanında da Almanca öğreniyorum.
Çalışınca her şey olur yaparsın bence

Merhaba 10. sınıfa geçtim LGS puanım 410'du 9. sınıf ortalamamda 93 Anadolu lisesindeyim yaz tatilinde 9'u unuttum 10. sınıfta 9 ve 10'u çalışsam yaz tatilinde pekistirsem nasıl olur tıp kazanmak istiyorum çok zor diyorlar sizce kazanılabilir mi? Tıp olmazsa da mühendislik (bilgisayar, makine) olabilir birkaç seçeneğim var puanima göre degerlendirecegim sanırım. Yurt dışında okumayı da çok istiyorum. Yurt dışında okuyan var mı? Ne okuyorsunuz? İngilizcem B2 yanında da Almanca öğreniyorum.

1,5 yıl düzenli ve sistemli çalışıp 15k sıralama yapan arkadaşım var. Sizin daha 3 yılınız var ve bu 3 yıl boyunca düzenli ve sistemli çalışırsanız kazanırsınız diye düşünüyorum.

Merhaba. Efendim isterseniz Iq seviyeniz 180 olsun, çalışmadan yapabilirsiniz. ama çalışarak turşu bidonu bile tıp kazanır. Tamamen çalışmaya bağlı. Zekanın size tek katkısı, normal biri 3 saat çalışarak anlıyorsa siz 1 saat çalışarak anlarsınız konuyu. hepsi bu.

Siz Amerika'da mısınız?
Evet.
Üniversiteyi yurt dışında okumak mantıklı mı sizce?
Olabilir, olmayabilir. Kişiden kişiye değişir. “Neresi olursa olsun yeter ki bu ülkeden çıkın.” düşüncesine son derece karşıyım, o kadar basit değil.
Yurt dışında ne gibi bölümler meslekler getiri sağlar?
Ülkeden ülkeye, insandan insana değişir. Böyle bölüm seçmek mantıklı değil.
Tıp okumak için elimden geleni yapacağım ilk sene olmasa bile şansımı tekrar deneyeceğim.
Mantıklı bence. Kolay gelsin, başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı