Tıp öğrencisi için iPad önerisi

deGGa

Kilopat
İlk defa Apple ekosisteminden bir ürün kullanacağım için bilmediğimden soruyorum. Üniversiteye geçmem ile birlikte (tıp) bilgisayardan ziyade tablet almak daha mantıklı olacak gibi.

1- iPad Air 5 modelini düşünüyorum fakat 64 ve 256 GB'lık modelleri mevcut. 64 GB nedense hiç yetmeyecek gibi geliyor ama 256 GB'lık modeli ile arasındaki fiyat farkı çok fazla. Bu konuda ne önerirsiniz?

2- iPad'i alırsam eğer bilgisayar alamayacağım için geri kalan her şeyi yine iPad'den halletmem gerekiyor. Bu konuda ise şu aklıma takıldı iPad Air ile Pro arasında çok uçurum fark var mı? Yapacağım işler render, oyun vs. gibi şeyler olmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa Apple ekosisteminden bir ürün kullanacağım için bilmediğimden soruyorum. Üniversiteye geçmem ile birlikte (tıp) bilgisayardan ziyade tablet almak daha mantıklı olacak gibi.

1- iPad Air 5 modelini düşünüyorum fakat 64 ve 256 GB'lık modelleri mevcut. 64 GB nedense hiç yetmeyecek gibi geliyor ama 256 GB'lık modeli ile arasındaki fiyat farkı çok fazla. Bu konuda ne önerirsiniz?

2- IPad'i alırsam eğer bilgisayar alamayacağım için geri kalan her şeyi yine IPad'den halletmem gerekiyor. Bu konuda ise şu aklıma takıldı iPad Air ile Pro arasında çok uçurum fark var mı? Yapacağım işler render, oyun vs. gibi şeyler olmayacak.

İlla iPad olacak demiyorsanız alternatif olarak mi pad 5'e de göz atabilirsiniz. Ses kalitesi iPad Pro 2017'ye göre daha iyi ama diğerlerini bilemicem.

2 oda arkadaşım tıp öğrencisi. Birinde iPad 9 nesil aldı diğeri ise Samsung bir model aldı. İkisi de çok rahat bir şekilde slaytlarını okuyolar günlük hayatlarında kullanıyorlar.
Ayrı olarak kardeşimde de iPad 8. nesil var 32 GB daha çok internetten video izlediği için depolama alanı pek gerekmiyor. Sana Air almaktansa iPad 8 ya da 9. nesil 256 GB almanı tavsiye ederim.

Edit: Hatta çok rahat 64 GB yeter diye de düşünüyorum.

Ben tüm fakülteyi 16 GB'lık 2012 model iPad'le bitirdim. Yeni iPad'lerdeki not tutma, çizim yapma vs ne kadar yer tutar bilmiyorum ama 64'ün yetersiz olacağını sanmıyorum.

Sunum hazırlama gibi işler için de Air kullanılabiliyor diye biliyorum, Pro'ya gerek olacağını sanmadım açıkçası, YouTube'dan vs biraz inceleseniz yeterli olur. Air değil düz iPad bile yeterli olur eğer sunum hazırlanabiliyorsa.

Yüksek boyutlu uygulama yüklemez ve iCloud kullanırsanız 64 GB yeter.

Air ile Pro arasında bazı teknik farklar var. Kamera, sensörler, cart, curt. Eğitim için kullanacaksanız aradaki fiyat farkına değmez. Fakat 13" almak isterseniz iş değişir.

Sizin kullanımınızda Air ile Pro arasındaki farkı vermeye değmez bence Air gayet yeterli olacaktır. 64GB konusunda emin değilim ama bulut depolama kullanırsanız yeterli olabilir.

Cihazda fotoğraf ve video bulunduracaksanız belli aralıklarla temizlik yapmanız gerekebilir. Ama 64GB her türlü işinizi görür.
Eğer ek olarak müzik, film, vs. depolayacaksanız biraz zorlayabilir. En kötü aylık 6.50₺'ye 50GB iCloud hizmeti alırsınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı