Tıp öğrencisi için iPad önerisi

Hiç bir apple ürününe bulaşmayın. Ne kolayca başka bir cihaz/bilgisayara bağlayabilirsiniz. Ne de sd kart takıp hafıza sıkıntısı olmadan kullanamazsınız. Her uygulamayı da bulamazsınız. Bu su götürmez bir gerçek. Mesela android telefonum ile kolayca pdf leri sd kartı sökerek veya bluetooth wifi ile aktarabiliyorum. Mesela Adobe Readeri her ne kadar forum kurallarına aykırı olsa da korsan kullanabiliyorum. Google play'da ve telefonumun kendisinde çeşitli belge tarama uygulamaları var. Çoğu bulut depolama servislerinin android uygulaması mevcut. Bunlar apple'da yapılabilir mi veya ne kadar rahat yapılabilir?

2. nesil kalem değil mi? Ne kadara aldınız hocam?
Herşey dahil 14.707 lira tuttu. iPad Air 5 64 GB + 2. Nesil Apple Pencil + Airpods 3. Nesil (Normalde 2. Nesil geliyor fakat ben 950 lira daha ekleyerek 3. Nesil almayı tercih ettim. Sebebi ise zaten satmayı düşünüyorum ama eğer satılmazsa elimde güncel bir kulaklık olması taraftarıyım.)

@Çağlar0707 Apple ekosistemi neredeyse mükemmel işleyen bir ekosistem. Kaldı ki Android rakiplerine göre daha stabil. Dedikleriniz tamamen altı boş iddialar.
"Kendi içerisinde" belki mükemmeldir ama unutmayın ki kimse bu ekosisteme dahil değil.

Bir kere bizim okula bir yerden seminer için gelmişlerdi gelen kişi apple laptop kullanıyordu harddiskini akıllı tahtamıza bağladılar ve sunumlarını yapamamışlardı. Rezil olup geri gitmişlerdi. Çünkü neden? Bilinçli, bilen bir kullanıcı değildi; kim bilir hangi ayarı yapmadı, sıradan bir kullanıcı olarak apple ekosisteminin gazabına uğradı.

Bu arada dediğim şeyler altı boş iddialar değil. Dosya aktarımı konusunda apple ekosistemi dışı cihazlar daha kullanışlıdır. Her zaman her cihazla çalışırlar. Misal apple kullanıcısı yarın öbür gün iş yeri veya okulundaki bilgisayara Bluetooth ile rahatça dosya gönderebilecek mi?

Bir şey soracağım mesela iPad'den herhangi bir dönüştürücüyle Hard Diske ya da flaşa doşya atabiliyor muyuz? Yoksa illa fantirifostik Apple ürünleri mi almamız lazım? Hiç kullanmadığım için bilmiyorum.

@Çağlar0707 Apple kullanan biri olarak dediklerini doğrulayabilirim. Kendi içinde bir sistem. Öğrenci için Android daha iyi olabilir ama Apple kadar iyi tablet üreten markalar var mı şu dönemde araştırmadım pek.

"Kendi içerisinde" belki mükemmeldir ama unutmayın ki kimse bu ekosisteme dahil değil.

Bir kere bizim okula bir yerden seminer için gelmişlerdi gelen kişi apple laptop kullanıyordu harddiskini akıllı tahtamıza bağladılar ve sunumlarını yapamamışlardı. Rezil olup geri gitmişlerdi. Çünkü neden? Bilinçli, bilen bir kullanıcı değildi; kim bilir hangi ayarı yapmadı, sıradan bir kullanıcı olarak apple ekosisteminin gazabına uğradı.

Bu arada dediğim şeyler altı boş iddialar değil. Dosya aktarımı konusunda apple ekosistemi dışı cihazlar daha kullanışlıdır. Her zaman her cihazla çalışırlar. Misal apple kullanıcısı yarın öbür gün iş yeri veya okulundaki bilgisayara Bluetooth ile rahatça dosya gönderebilecek mi?
Bazı konularda haklı olabilirsiniz fakat artık Bluetooth pek kullanılmıyor dosya aktarımları için. Neredeyse her yerde internet var ve bulut servislerin kullanımı çok daha rahat. Bende Apple ekosistemine yeni giriyorum ve tamamen bu ekosisteme girme amacım var. (Telefon + Macbook) Sebebi ise arkadaşın dediği gibi cihazların kendi içerisinde birbirleri ile çok iyi iletişim kurabilmeleri.

Yapacakları sunum için dosyayı harddiske alıp yapamamaları garip olmuş. Pek Apple ekosisteminden kaynaklandığını sanmıyorum bu sorunun.

Yeni konular

Geri
Yukarı