Tipik nominal batarya kapasitesi farkı

Sercan Baydar

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Merhaba arkadaşlar S10 Plus telefonum var. Pil kapasitesi bölümünde tipik kapasitesi 4100 mAh yazıyor. Ama accubattery'de 4000 mAh kabul ediyor. Ayarlarda açıklaması yazıyor ama tam olarak anlayamadım. Sapma farkı falan denmiş ama şimdi benim telefon batarya kapasitesi tam şarj da kaç oluyor. Max 4100 dolar en az 4000, ama senin pil kaç mAh dolar bilmiyoruz artık. Şansına gibisinden bir durum mu var? Böyle ise o zaman niye satarken 4100 mAh diye tanıtıyorlar telefon kapasitesini, en aşağı noktayı baz almaları lazım aslında.

Yazını okurken zorlandığımı kabul etmeliyim.

Bu konuda bir bilgim yok ama benzer bir durum: 240 GB SSD alırsın 222 Kullanılabilir çıkar. neden 222 yazmıyorlar gibi gibi...

Merhaba arkadaşlar S10 Plus telefonum var. Pil kapasitesi bölümünde tipik kapasitesi 4100 mAh yazıyor. Ama accubattery'de 4000 mAh kabul ediyor. Ayarlarda açıklaması yazıyor ama tam olarak anlayamadım. Sapma farkı falan denmiş ama şimdi benim telefon batarya kapasitesi tam şarj da kaç oluyor. Max 4100 dolar en az 4000, ama senin pil kaç mAh dolar bilmiyoruz artık. Şansına gibisinden bir durum mu var? Böyle ise o zaman niye satarken 4100 mAh diye tanıtıyorlar telefon kapasitesini, en aşağı noktayı baz almaları lazım aslında.

100 mAh pay ver*ilmiş sıkıntı yok mobilde ölçmek için program var mı bilmiyorum ama

Bu alet ile %100 doğru sonuç alabilirsiniz :)

Zaten lion pillerde bir kısmı ömrü uzun olması açısından kulanılmaz.

Yazını okurken zorlandığımı kabul etmeliyim.

Bu konuda bir bilgim yok ama benzer bir durum: 240 GB SSD alırsın 222 kullanılabilir çıkar. Neden 222 yazmıyorlar gibi gibi...

Otomatik düzelt yapınca noktalama işaretleri biraz cümleleri karıştırmış. Ayrıca o ara işe bağlantı için VPN yapacağım diye hızlı hızlı yazmıştım :) yani durum şu telefonu ben alırken kapasitesi 4100 mAh olarak aldım. Telefon tanıtımlarında da bu şekildeydi. Şimdi minimum 4000 mAh her türlü ama 4100 ortam durumlarına göre alabilirsin gibi durum var sanki. Senin verdiğin örnek doğru kullanılabilir. Ama ben telefonlarda ki pil kapasitesi kısmında ilk defa böyle bir şey görüyorum. Sizde Android varsa ayarlar kısmından pil kapasitesi kısmına bakabilirsiniz.

Accubattery benim 2 yıllık pili 1700 mAH ( 2800 normalde )gösteriyor mesela :D Şarj edilirken ortalama ölçümlerle bulunmuş bir sonuç zaten bu değer ama yaklaşık olarak doğru denebilir. Pil eskidikçe de giderek azalır, yani biraz kullanmış olman lazım 100 mAh düşmesi için.

Accubattery benim 2 yıllık pili 1700 mAh ( 2800 normalde )gösteriyor mesela :D şarj edilirken ortalama ölçümlerle bulunmuş bir sonuç zaten bu değer ama yaklaşık olarak doğru denebilir. Pil eskidikçe de giderek azalır, yani biraz kullanmış olman lazım 100 mAh düşmesi için.

Babamın M31 tel 2 aylık %91 gösteriyor pil sağlığını. :) hep %80'e kadar şarj ediyoruz uygulamanın da önerdiği gibi. Eğer benim şarj etme değerlerime göre hesaplıyorsa yine saçma bir hesap var. Anlamadım açıkçası. M31 içinde ayarlar kısmında 6000 mAh batarya kapasitesini kullanılabilirmin 5830 mAh gösteriyor. Eski telefonlarda böyle bir şey yoktu ya da ben yanlış hatırlıyorum. İlk defa böyle bir pay görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı