Tipo 1.6 S LPG'de çok fazla yakıyor

BorsaKaplani888

Kilopat
Yer
İzmit
Arkadaşlar merhaba, 1994 model 1.6 Tipo S sahibiyim. Başlıkta da belirttiğim üzere araba aşırı fazla yakıyor. Dün bir ustaya gösterdim ve regülatör arızalı değişmesi gerek dedi, ardından 2500 liraya regülatör değişimi yaptı. Lakin araçta hiçbir değişiklik yok. Kilometrede ortalama 3, 5-3, 7 olarak yakıyor ve bu can sıkmaya başladı. Kaçak yok dendi ve bujilerin değişmesi gerek, gazı tam yakamıyor dedi. Tecrübesi olan arkadaşlar yol gösterirse gerçekten sevinirim. Sibop ayarı vs etkili olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, 1994 model 1.6 tipo s sahibiyim. Başlıkta da belirttiğim üzere araba aşırı fazla yakıyor. Dün bir ustaya gösterdim ve regülatör arızalı değişmesi gerek dedi, ardından 2500 liraya regülatör değişimi yaptı. Lakin araçta hiçbir değişiklik yok. Kilometrede ortalama 3, 5-3, 7 olarak yakıyor ve bu can sıkmaya başladı. Kaçak yok dendi ve bujilerin değişmesi gerek, gazı tam yakamıyor dedi. Tecrübesi olan arkadaşlar yol gösterirse gerçekten sevinirim. Sibop ayarı vs etkili olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Hocam 3-4TL çok fazla
subap ayarı kaçırıyorsa çok gaza basar az gidersin yapabilir subap kesinlikle baktırın ayrıca ateşelemeye bujilere veya gaz ayarına el attır en iyi ustayı yorumlarından bulursun nerede yaşıyorsan bir bakayım kontrol edeyim senin için usta araştırayım

Hocam 3-4TL çok fazla
subap ayarı kaçırıyorsa çok gaza basar az gidersin yapabilir subap kesinlikle baktırın ayrıca ateşelemeye bujilere veya gaz ayarına el attır en iyi ustayı yorumlarından bulursun nerede yaşıyorsan bir bakayım kontrol edeyim senin için usta araştırayım
Hocam dün akşam arkadaşın eniştesi ustaymış ona gittim, yukarıda yazmıştım, gazcı usta bujilerin değişmesi gerek gazı yakamıyor tam demişti. Dün ustaya gösterince bujilerin sağlam değiştirmene gerek yok dedi. Gazcı bana regülatör bozuk çok gaz alıyor, bundan dolayı gaz ayarını kısmışlar dedi, ardından regülatör değişince gaz ayarını yaptım dedi. Dün de usta bunu görünce gaz ayarını çok açmış biraz düşürdüm birkaç gün böyle kullan dedi. Kim ne derse onu dinleme durumundayım yani hocam şu an. Kocaeli'de oturuyorum, şöyle yapın dediğiniz taktirde yapabilirim. Yorumunuzu bekliyorum.

Hocam 590-600 lira civarına fulleniyor, ortalama 140-150 kilometre gidiyor. Sadece Shell'den alıyorum gazı, şu an litresi 22 lira. 26-27 litre geliyor diyebiliriz.

Shell'in gazı çok az gidiyor onun farkına vardım Shell'den aldığımda 2TL yakıyor 1.6 Avensis bpden aldığımda 1.5-1.65

Shell'in gazı çok az gidiyor onun farkına vardım Shell'den aldığımda 2TL yakıyor 1.6 Avensis bpden aldığımda 1.5-1.65
Hocam haklı olabilirsiniz, BP'nin gazını birkaç kişi övmüştü bana fakat benim sorunum belli ki tek başına yakıt değil. Ne olabilir diye gerçekten düşünüyorum fakat anlam veremiyorum.

Hocam haklı olabilirsiniz, Bp'nin gazını birkaç kişi övmüştü bana fakat benim sorunum belli ki tek başına yakıt değil. Ne olabilir diye gerçekten düşünüyorum fakat anlam veremiyorum.

Aracınızın tüp beyninin markası nedir?

Tank atiker, yeni taktığımız beyin ise vikars diye bir marka hocam.

Derincede FS otogaz.
İzmit sanayi girişi yol üzerinde as otogaz
Bu iki otogazcı işinin ehli senelerden beri bu işi yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı