Tır şoförü olmak istiyorum

Babanın tır şoförü olması ve yakında tır alacak olması çok ama çok büyük avantaj. Zaten tırcılıkta esas zorluk kendi tırını alana kadar. Sonra daha rahat ilerliyorsun. Babanın yanında çalışır ileride yavaş yavaş tır sayısını artırırsınız. Sonrasından lojistik şirketine dönebilirsiniz. Bu şekilde babasının tırıyla başlayıp işleri kendisi devraldıktan sonra büyüterek lojistik şirketine döndüren birkaç tanıdığım var. Eğer sıfırdan başkalarının tırlarıyla çalışmaya başlayacağım deseydin vazgeç derdim şahsen.

Şaka mı yapıyorsun? Sen tır sahiplerinin kazancından haberdar değilsin herhalde. İyi bir şirket ile anlaştığında sırtın yere gelmez.

O herkese nasip olmaz. Akrabalarımda var satmak için uğraşıyorlar. Hele kışın strafor işi çok oluyormuş ama ağırlık yapmadığından yaktığı yakıtı karşılamıyor diye almıyorlarmış işi.

O herkese nasip olmaz. Akrabalarımda var satmak için uğraşıyorlar. Hele kışın strafor işi çok oluyormuş ama ağırlık yapmadığından yaktığı yakıtı karşılamıyor diye almıyorlarmış işi.

Dostum o biraz Almanya'da yaşayanların hayat orada da zor demesi gibi bir şey.

İstanbul içi günde yüzlerce nakliye talebi için 25k+ faturalar geçiyor gözümün önünden.

Ben bile ek gelir için 2 yada 3 tane şirkete kiralamak için tır almayı düşünüyorum. Ama şöför kullanınca kar azalıyor işte.

Hocam babamın işi car transport yurtiçi araç taşımacılığı yani perdeli filan değil.

Babanın tır şoförü olması ve yakında tır alacak olması çok ama çok büyük avantaj. Zaten tırcılıkta esas zorluk kendi tırını alana kadar. Sonra daha rahat ilerliyorsun. Babanın yanında çalışır ileride yavaş yavaş tır sayısını artırırsınız. Sonrasından lojistik şirketine dönebilirsiniz. Bu şekilde babasının tırıyla başlayıp işleri kendisi devraldıktan sonra büyüterek lojistik şirketine döndüren birkaç tanıdığım var. Eğer sıfırdan başkalarının tırlarıyla çalışmaya başlayacağım deseydin vazgeç derdim şahsen.
Hocam zaten bende bu sebeple öyle dedim yoksa zor zaten.

Üniversiteyi bitiren adam bile sıradan görülüyor, biri sorduğunda "ben ortaokul mezunuyum" demeyi planlamıyorsunuz herhalde. Hem liseye gidip hem de babanızla konuşarak mesleğe yatkın olabilirsiniz.

Hocam liseyi bırakayım demiyorum annem galiba öyle zannediyor diye banamı böyle diyor diye sorudm.

Hayatını mahvetmek istiyorsan buyur git. Aileni göremeyeceksin. Adamakıllı evin olmayacak. Öyle bir hayatı yaşasan ne olur yaşamasan ne olur? Git adamakıllı bir bölüm oku en azından her gün aileni görebilirsin.

Hocam ailemi görememe gibi bir ihtimalim yok 1 haftada 25 k kazanıyor babam yakıt masraflar falan filan çıkınca tam 25 k kendi tırımız olduğu için evime istediğim zaman gelebilirim kendi işinin patronu gibi bir şey oluyorsun.

Kanka mutlu olacaksan yap benım amcam çocukluktan berı tırcı olmak ıstıyormus olmus adam cok mutlu cıdden ne zmn gorsem mutlu uzun lafın kısası sevdıgın ısı yap sevdıgın ısı kucumseme.

Hocam kesinlikle mutlu olacağımı düşünüyorum çünkü ilgim var ve anlıyorum işten yani şöyle diyeyim sabah kalkarken söylenerek kalkmam istiyerek kalkarım.

Son düzenleme:
Hocam babamın işi car transport yurtiçi araç taşımacılığı yani perdeli filan değil.

Hocam zaten bende bu sebeple öyle dedim yoksa zor zaten.

O zaman liseden mezun ol sonrasında ailen ile görüşürsün. Eğer üniversite bitirmeni isterlerse lojistik tarzı bir şey okuyabilirsin. Bu arada da İngilizce ve Almanca veya Rusça öğrensen ileride yurtdışı işleri de yapabilirsin.

Geri
Yukarı