Tırnak batması nasıl geçirilir?

Aligatör

Hectopat
Daha fazla  
Sol ayağımın baş parmağının sol tarafında tırnak batmam var. Ve dokunduğum zaman acıyor. Evde bunu düzeltmek için yollar var mıdır? Şu anlık suda bekletip, iltihaplı yeri yumuşatıp, iltihaplı yeri yoluyorum. Başka uygulayacağım yöntem varsa söylerseniz sevinirim.

O acı 1 hafta geçmiyor benim buna tavsiyem sürekli yaşayan biri olarak 1 numara büyük ve ucu geniş ayakkabı giymeniz yoksa bından kurtulamazsınız bide ayakkabı giymeyin kesinlikle antibiyotikli merhem süresbilirsiniz daha çabuk iyileştirir.

O acı 1 hafta geçmiyor benim buna tavsiyem sürekli yaşayan biri olarak 1 numara büyük ve ucu geniş ayakkabı giymeniz yoksa bından kurtulamazsınız bir de ayakkabı giymeyin kesinlikle antibiyotikli merhem süresbilirsiniz daha çabuk iyileştirir.

Ayakkabı giymemeye başladım zaten, futbola da ara verdim, önerinizi deneyeceğim teşekkür ederim.
Annem hep bir soğanın içini açar, onu pişirir, biraz soğutur ve parmağıma geçirirdi. İltihabını alsın diye. Onu yaparsanız ağrınız biraz azalabilir.

Benim annem sarımsağı ezip, ayağıma sürüp, yara bandı ile bantlıyor. Ne işe yarıyor anlamıyorum ama zorluyor, soğan kısmını soracağım.

Zamanında ben de yaşadım. Oniko tırnak losyonu alıp kullanabilirsin. Tabi bir uzmana görünmende fayda var. İltihap ilerlerse geçmesi uzun sürüyor. 2-3 ay kadar sürmüştü benimki.

Ben hep iltihabını çıkartır sonra el tırnağımla ayak tırnağımı yolmaya çalışırım. Deneyin biraz yumuşattıktan sonra.

Ben hep iltihabını çıkartır sonra el tırnağımla ayak tırnağımı yolmaya çalışırım. Deneyin biraz yumuşattıktan sonra.

Sağ ayağımı öyle düzelttim zaten. Sol ayağım biraz derin olmuş, daha fazla uğraşacağım.
Zamanında ben de yaşadım. Oniko tırnak losyonu alıp kullanabilirsin. Tabi bir uzmana görünmende fayda var. İltihap ilerlerse geçmesi uzun sürüyor. 2-3 ay kadar sürmüştü benimki.
Daha iltihap yeni oldu, biraz evde çözüm arayıp sonra doktora başvuracağız.

Futbol oynarken ani durmamaya ve kalıbı uygun ayakkabı giymeye çalışın. Ben tırnağımı sağlam bir şekilde kırmıştım. En iyi ihtimalle hızla koşarken durmaya çalışırsanız tırnak batmasını tetiklersiniz.

Bende de tırnak batması oldu.Benim tırnağım çekildi fakat benim kasım 2020'den beri geçmemişti.Annem pansuman yapardı her gün.Bu perşembe değil önceki perşembe genel cerrahiye gittik özele.Berbat olmuş bu dedi cerrah.Kan tahlili aldılar.30 dakika sonra cerrah uyuşturdu ayağımı veasire.Hiç bir şey hissetmiyorsun.Kısacası uzun süre geçmediği sürece doktora gitmeyebilirsin de.Ama 1 ay 2 ay geçtiyse bir cerraha görünün.

Bende de tırnak batması oldu.Benim tırnağım çekildi fakat benim kasım 2020'den beri geçmemişti.Annem pansuman yapardı her gün.Bu perşembe değil önceki perşembe genel cerrahiye gittik özele.Berbat olmuş bu dedi cerrah.Kan tahlili aldılar.30 dakika sonra cerrah uyuşturdu ayağımı veasire.Hiç bir şey hissetmiyorsun.Kısacası uzun süre geçmediği sürece doktora gitmeyebilirsin de.Ama 1 ay 2 ay geçtiyse bir cerraha görünün.
Hocam tırnak çekildikten sonra iyileşme süreciniz kaç gün olmuştu acaba?

Geri
Yukarı