Tırnak batması nasıl rahatlatılır?

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar, sol ayak baş parmağında tırnak batması var sağ tarafından. Ve dokunmam yetiyor acıması için. Internette atasına pamuk falan sokun diyorsun ama bırakın arasını açmayı tırnak markasının ucunu hafif soksam dayanılmaz bir acı hissediyorum. Bu acıyı hafifletmenin bir yolu yok mu?

Dostlar, sol ayak baş parmağında tırnak batması var sağ tarafından. Ve dokunmam yetiyor acıması için. Internette atasına pamuk falan sokun diyorsun ama bırakın arasını açmayı tırnak markasının ucunu hafif soksam dayanılmaz bir acı hissediyorum. Bu acıyı hafifletmenin bir yolu yok mu?
Aynı parmakta ben de yaşıyorum bu sorunu, doktora gitmeden halletmenin bi yolu olsa keşke.

Tırnaklarınızı çok dibinden, oval olarak kesmemeniz lazım. Köşeli kestiğiniz zaman batma olasılığı olmaz. Geçmesinin tek yolu tırnağın tekrar uzamasını beklemek. 1-2 gün sonra acısı diner. O zamana kadar kurcalamayın.

1-2 ay yaşadım bu sorunu. En sonunda dayanamayıp acıya göğüs gererek -iğrenç olacak ama- ikiye ayırıp parçayı söktüm. Daha sonra derimin içine girmiş bir parça olduğunu fark ettim. Onu da tırnak makasıyla tutup çektim. Parmağımın bir ucunu ikiye ayırmıştım neredeyse. Daha sonrasında ayrılan ucu birbirine tutturarak işime devam ettim. 2-3 haftada tekrar birleşti sayılır. Bunları yaparken acayip acı çektim ama gerçekten dayanamadım. Gerçekten zor bir durum. Yürümekte zorluk çekiyordum.

Yaklaşık 6 yıldır çekiyorum ben de bunu, doktora gitmeyeceksen tek çare tırnağını uzun bırakmak, köşelerini-batan yeri özellikle- kesmemeye çalış, parmaktan içeride kalırsa daha çok batıyor. Ayrıca batan yer bende iltihap topladığı zaman küçük bir iğneyle delip iltihabı boşaltıyorum. Sağ ayak parmağım önceden çok ağrırken neredeyse 1.5 yıldır hiç ağrımıyor, sol ayak parmağım ağrıyor arada sırada. Doktorsuz tek çare tırnağı uzun bırakmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı