TITAN X vs 980 SLI

unsal7

Hectopat
Daha fazla  
Sistemdeki ekran kartım GTX 970 ancak 1 ay içerisinde değiştireceğim. Başta TITAN X almayı düşünüyordum ancak 980 SLI hem daha ucuz hemde daha iyi performans gösteriyor. Öte yandan 970 SLIda gayet hoş. Sizce hangisi daha iyi olur?

970'in fiyat/performans oranı 980'e kıyasla çok çok daha iyi. 980ti harika bir kart. Oyun amaçlı sistem kuranlara Titan serisi tavsiye etmiyoruz zaten.
Gtx 970'i tek ve SLI olarak kullanmış biri olarak söylüyorum, iyi bir kart denilemez.
Gta V oyununda evler ve yollar bazen bembeyaz oluyor. Sebebi ise 3.5Gb VRam.
SLI kullanımda dahi 3.5Gb'yi geçince sorunlar baş göstermeye başlıyor.
Gtx 970 o kadarda iyi bir kart değil.

Gtx 970'i tek ve SLI olarak kullanmış biri olarak söylüyorum, iyi bir kart denilemez.
İşlemcinle alakalı olmasın o?

İşlemcinle alakalı olmasın o?
İntel i7 4790K Gtx 970'in 3 tanesini dahi rahatlıkla çalıştırabilecek bir işlemcidir.
Ek olarak olayı sıcaklığa bağlayanlarda olacaktır. H100i ile işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları ortalama 50-65 arasında oluyor. Herhangi bir ilgisi yok yani.

Hâlâ bir ekran kartının performansını VRAM'a bakarak kıyaslayanlar var. :kıkırda:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı