TKA Bilişim'e sistem montajı için bilgisayar verilir mi?

283582

Hectopat
Merhaba,

Bilgisayar parçalarını peyderpey olarak aldım ve şu anda eksik bir parçam kalmadı. Lakin parçaları farklı yerlerden aldığım için hepimizin bildiği firmalar bu durumda toplama yapmıyorlar, ücreti mukabilinde bile.
Önümde şu an 2 seçenek var;
1-) kendim toplayacağım, montaj videolarını, kitapçıkları vesair karıştırarak.
2-) bulduğum bir firma var oraya götüreceğim, orası da tka bilişim. Forumda bu firma ile alakalı 1 konu gördüm, onda da çok içime sinen yorumlar göremedim açıkçası.

Bu firmadan bu şekilde ya da farklı bir hizmet alan var mıdır? Şöyle ki; arayıp görüştük ve ürünleri götürdüğümüzde bilgisayarı 1-2 saat içinde toplayıp teslim ediyorlarmış. Lakin toplama safhasında kendi yerlerinde ve laboratuvarlarında(kendi söylemleri bu şekilde) yapıyorlar. Montajı görme, takip etme vesair şansınız olmuyor haliyle. Bu da beni tedirgin ediyor haliyle. Aldığımız parçalar maalesef Türkiye şartlarında pahalı ve bir sorun çıkması hususu kafa karıştırıcı oluyor haliyle.(firmayı zan altında bırakmak gibi bir durum söz konusu değil, kendileri hakkında bir bilgim yok açıkçası.)

Bu hususta tavsiyelerinizi beklemekteyim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Technopat'ın neredeyse tüm montaj videolarını izledim aslında, lakin yine de bir tedirginlik var ister istemez. :)

Yanlış taktigin cogu şey oturmaz. Oturursa da duzeltirsin, cihazin bozulma ihtimali cok dusuk, ha PSU kablolarini dogru takarsan. 12v yerine 24v verme de :)
Zaten kablllarin ustunde ve anakartin ustunde yaziyor neyin ne oldugu. Puzzle yapmak gibi dusun.

Yardım teklifleriniz için teşekkür ederim, muhtemelen kendim toplayacağım, hem de deneyim kazanıp hakim olmak istiyorum. İleride parçalarda yükseltme vesair yaparsam da tekrar bu şekilde arayış içerisine girmemek adına.

Yeni konular

Geri
Yukarı