TL nereden dolar yapılır?

cxnnorx

Hectopat
Arkadaşlar oturduğum ilçede dolar bozdurmak için herhangi bir yer yoktu anneme sordum kuyumcu yapar dedi şimdi ben kuyumcuda dolar almak için tlyi dolara çevirtsem para alır mı?
4000 TL'den kaç TL dolar yapmak için alır?

Kuyumcu veya döviz bürolarından paranızı çevirebilirsiniz. Ekstra bir para alamazlar ancak alış ve satış fiyatı diye bir şey var sürekli güncelleniyor. Alış sizden alırken size verdiği oran satış ise siz dolar almak istediğinizde verilen orandır. Alış satıştan düşük olur ancak çok bir fark olmaz. Mesela 100TL'yi dolara çevirdiniz 11 dolar alırsınız. Hemen anında tekrar TL'ye çevirmek isterseniz 97-96 TL verir size.

Enpara finansbak çoğu atm euro ve dolar kabul ediyor veriyor veya bozuyor detaylı bilgi için müşteri hizmetlerini arayabilir euro dolar hesabı açıp hesapta işlem yapıp ATM den döviz çekebilirsin.

Kuyumcu veya döviz bürolarından paranızı çevirebilirsiniz. Ekstra bir para alamazlar ancak alış ve satış fiyatı diye bir şey var sürekli güncelleniyor. Alış sizden alırken size verdiği oran satış ise siz dolar almak istediğinizde verilen orandır. Alış satıştan düşük olur ancak çok bir fark olmaz. Mesela 100TL'yi dolara çevirdiniz 11 dolar alırsınız. Hemen anında tekrar TL'ye çevirmek isterseniz 97-96 TL verir size.

Çok teşekkürler.

Bir şey daha sormak istiyorum kuyumcuda veya bankada bozdurmanın bir farkı var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı