Tm'den 15k ya girmek

Oğuzhan Can45

Decapat
Merhaba, 1 aydan beri çalışmaktayım şu an netlerim şu şekilde.
TYT.
Türkçe 22.
Sosyal 15.
Mat 9
Fen 7
AYT daha çözmedim sizce bu 10 ay düzenli çalışarak tmden 15k ya girebilir miyim bu yıl ortalama 35 40k ya denk geliyor?
Sosyal ve Türkçem gayet iyi fenim ise TYT'de böyle sizce matematiğe iyice çalışarak yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
15k için 420-430 civarı bir puan gerekiyor yanılmıyorsam EA'da. Daha TYT'niz bitmemiş gibi, onu 3-4 ayda bitirip kalan 6-7 ayda da AYT'yi bitirebilirseniz yapılabilir ama gecenizi gündüzünüze katmanız lazım gibi. Sosyal netleri iyi, fen iyi ama en lazım olan Matematik ve Türkçe biraz zayıf gibi. Hele AYT matematiği ve edebiyatı hayli zor. Ağır ezber yapmak lazım. Ama olmayacak gibi kesinlikle değil.

15k için 420-430 civarı bir puan gerekiyor yanılmıyorsam EA'da. Daha TYT'niz bitmemiş gibi, onu 3-4 ayda bitirip kalan 6-7 ayda da AYT'yi bitirebilirseniz yapılabilir ama gecenizi gündüzünüze katmanız lazım gibi. Sosyal netleri iyi, fen iyi ama en lazım olan Matematik ve Türkçe biraz zayıf gibi. Hele AYT matematiği ve edebiyatı hayli zor. Ağır ezber yapmak lazım. Ama olmayacak gibi kesinlikle değil.
Şuan durumlar o kadar kötü değil gibi daha hiç tyt çalışmadım ayt'de. Çalışmaya yeni dönemde baslicam.
AYT matematiğinde formülleri yalayıp yutmak gerekiyor. :)

Daha AYT'ye başlamadım. TYT'de. Başlamadan netlerim bu. Düzenli çalışacağım umarım olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı