YKS'ye TM'den girmek

Bilal Kıymaz

Kilopat
Daha fazla  
Bu sene YKS'ye TM'den girmeyi düşünüyorum. Matematiğime güveniyorum ve TM'de belirleyici olduğu için bu konuda avantajım var. Asıl sorum şu: Edebiyatta bilgim sıfır. (Bilgiden kastım paragraf soruları vb. değil onları yine bir seviye yaparım.) Tarih-1 ve Coğrafya-1'de de aynı şekilde az çok bir bilgim var. Bu 3 dersten toplam 25 civarı net yapacak seviyeye ne kadar sürede gelirim?

Bu sene YKS'ye TM'den girmeyi düşünüyorum. Matematiğime güveniyorum ve TM'de belirleyici olduğu için bu konuda avantajım var. Asıl sorum şu: Edebiyatta bilgim sıfır. (Bilgiden kastım paragraf soruları vb. değil onları yine bir seviye yaparım.) Tarih-1 ve Coğrafya-1'de de aynı şekilde az çok bir bilgim var. Bu 3 dersten toplam 25 civarı net yapacak seviyeye ne kadar sürede gelirim?
Haziran'a kadar düzenli çalışma ile yaparsınız. Belirleyici ders matematik zaten. 40 net yapıp edebiyatı baya boş bırakanlar var.

Hocam edebiyata 2 ay çalışsan fullersin. Coğrafyadan genelde kolay sorular çıkıyor. Tarihi yapmasan da olur matematiğim iyi diyorsun. Bi arkadaşım bahsetmişti SOS-1 hiç işaretmeleden Ea 10k girmişti.

Hocam edebiyata 2 ay çalışsan fullersin. Coğrafyadan genelde kolay sorular çıkıyor. Tarihi yapmasan da olur matematiğim iyi diyorsun. Bi arkadaşım bahsetmişti SOS-1 hiç işaretmeleden Ea 10k girmişti.
Tarihle coğrafyadan çalışmadan da az çok yaparım yani yapabiliyorken yaparım. Benim için kilit nokta edebiyat.

Tarihle coğrafyadan çalışmadan da az çok yaparım yani yapabiliyorken yaparım. Benim için kilit nokta edebiyat.
Edebiyatta rüştü hoca ve benim hocam kadir hocayı önerebilirim. Kısa notlar almak önemli hocam youtubeda derece yapmış öğrencilerin dediğini de dinlerseniz iyi olur. Ben de bu sene giriyorum 2. mezun senem bakalım neler olacak . Bol şans.

Daha vaktiniz çok, Matematiğiniz iyiyse işin Edebiyat kısmı biraz ezbere kaçıyor. Onu da ezberlemekten ve çok soru çözmekten başka yapacak bir şey yok. Biraz ezber, çok soru diyebiliriz. İşin önemli olan kısmı anlayarak çok soru çözmektir. Bilgiyi bilmek de bir süre sonra işe yaramayabiliyor.

Geri
Yukarı