TN monitörü değiştirmeye gerek var mı?

OLED 120Hz telefonum ile TN 165Hz monitörün arasındaki renk farkı bana fazla gelmiyor. Eğer kaliteli renkler sunabilen bir TN ise öyle dağlar, gezegenler, galaksiler arası bir fark olmaz. IPS ve VA bana sıradan geliyor. TN oyun oynarken oldukça başarılı. OLED panelli modeller ucuzlamadigi sürece TN'yi IPS veya VA ile değiştirmeyi kesinlikle doğru bulmuyorum.
Not: Şu an kullandığım TN panel önceden deneyimlemiş olduğum VA panelinden daha net ve kaliteli renkler sunuyor. Her VA, IPS kaliteli olmuyor.

Selam arkadaşlar, elimde şu an Acer 1080p 144 Hz 24 inç TN panel monitor var. Yeni almak istediğim monitör 1080p 27 inç 144 Hz IPS monitör. Şimdi sorum şöyle: Bu yeni monitörü alırsam film veya dizi izlerken görüntü kalitesinde artış olur mu yoksa eski monitörümle aynı görüntüsü kalitesinde mi olur? Yani yeni monitör almama gerek var mı? Muazzam bir görüntü farkı olur mu arada?

Not: Çünkü şu anki monitörümde film ve dizi izlerken pek iyi bir görünte alamıyorum ama mesela Barış Özcan gibi kanalları izlerken görüntü cam gibi.

Mesela Netflix'den çıkıp YouTube'a girince mi böyle hissediyorsun? Netflix temel abonelikte 720p PC de izlerken gerçekten çöp gibi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı