TN Panel, En Az 144 Hz Oyuncu Monitör Önerisi

mustafa hvz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Kullanmakta olduğum ASUS MG248QR monitörümü sattım ve daha hızlı ya da 2K monitör almak istiyorum.
Öneride bulunacak olan arkadaşlarım daha önce deneyimlediği monitör tavsiyesinde bulunursa sevinirim.

Panel: TN
144,165,180 Hz olabilir
Marka: ASUS, AOC, BenQ
Sistem: 2600X, ASUS STRIX RTX 2060

Son düzenleyen: Moderatör:
TN Panel monitör almanızı tavsiye etmem. Forumda da çok açıklaması yapılmıştı, renk açısından kötü tercih.
Şahsen ben gerçek 8-bit bir IPS panel yoksa 6-bit+FRC olan sahte IPS (ölü piksel problemleri vardır) veya ghosting problemleri olan VA panelden ise riske girmek istemediğimden parlak bir TN panel tercih ederim şuan kullandığım XL2430 yada XL2411P gibi.

Gerçek 8-bit IPS panelli bir monitör 2K için zor bulunmamakta şunu tavsiye ederim;
ASUS TUF Gaming VG27AQ 27" 165HZ 1MS 2xHDMI DP G-Sync Uyumlu 2K WQHD Gaming Monitör

Merak ediyorum. Pro oyuncular şu an hangi teknolojiye sahip monitörleri kullanıyor ? Bilgisi olan var mı ?
Pro oyuncular için renklerden ve parlaklıktan ziyade tepkime süresi ve yenileme hızı gibi özellikler daha önemli olduğundan elbette bu konularda en iyi olan TN paneli kullanırlar.

Pro oyuncular için renklerden ve parlaklıktan ziyade tepkime süresi ve yenileme hızı gibi özellikler daha önemli olduğundan elbette bu konularda en iyi olan TN paneli kullanırlar.

O zaman oyununa göre TN panel halen alınabilir durumda ve oyunlarda IPS ile VA'dan daha iyi durumda.

Çünkü artık TN panel alınmaz diyenleri görüyoruz. Bu durumda halen alınabilir durumda demektir.

yada TN kadar iyi olabilen IPS veya VA varsa bile muhtemelen çok yüksek fiyatlarda olabilir. Bu yüzden TN'in tercih edilme sebebi aynı zamanda fiyat konusu olabilir bilemiyorum.

Bu zamana kadar TN panel den başka kullanmadım. O yüzden rutini bozmak istemiyorum önerebilceginiz model var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı