TN Panel, En Az 144 Hz Oyuncu Monitör Önerisi

TN Panel monitör almanızı tavsiye etmem. Forumda da çok açıklaması yapılmıştı, renk açısından kötü tercih.
TN Panellere karşı tamamen olumsuz bir algı var, lakin piyasadaki her TN panel kalitesiz olmadığı gibi giriş seviyesinden orta seviyeye her IPS veya türevi panelde kaliteli değil. Şahsen piyasada bolca bulunan 6-8bit renk derinliği sunan IPS panel bir monitör tercih edeceğime native 10 bit derinliğine sahip canlı ve parlak renkler sunan TN panel bir monitör tercih ederim ki öyle de yaptım zaten.🙂 Ve çokta memnunum.

@William Blazko İsterse 20 bit renk derinliğine sahip olsun arada Panel farkı var siz orayı anlamamışsınız. Arkadaşım da Asus'un 2.500 TL değerinde TN panel monitörü var, benim monitörü görünce bu renkler ne böyle ne kadar canlı dedi. TN panel tercih edeceğime, en azından VA panel tercih ederim. Siz burayı iyice inceleyin bence. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@William Blazko İsterse 20 bit renk derinliğine sahip olsun arada Panel farkı var siz orayı anlamamışsınız. Arkadaşım da Asus'un 2.500 TL değerinde TN panel monitörü var, benim monitörü görünce bu renkler ne böyle ne kadar canlı dedi. TN panel tercih edeceğime, en azından VA panel tercih ederim. Siz burayı iyice inceleyin bence. Kolay gelsin.

Renklerin canlı oluşu kalite göstergesi mi?
Gerçek renkler öyle mi cidden yoksa panel düzeltme gibi bir şey mi yapıyor?

tamamen bilmediğimden soruyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı