TN Panel, En Az 144 Hz Oyuncu Monitör Önerisi

Buradan net görülebilir. E-Spor derecesinde oyuncu iseniz ya da hardcore FPS oyuncusu iseniz TN panel alınabilir. Standart oyuncuysanız eğer, VA ya da İPS almak daha mantıklı. Bilgisayar da sadece oyun oynanmıyor. Film, dizi izlersin ya da video izlersin ya da günlük kullanım gibi olaylar. Bunun için bence kesinlikle İPS tercih edilmeli.

vkPiT9r.jpg

Bana gerçekçi gelmiyor VA ve IPS paneller canlı görünümleri benimde hoşuma gidiyor fakat nasıl anlatayım yapay gibi geliyor. Ben kendi gözümle hiç bir kırmızıyı böyle canlı görmüyorum mesela :)
E-Spor derecesinde olmasam da, FPS oynadığım için TN panel tercih ediyorum tabi birde göz sağlığım için :)

Buradan net görülebilir. E-Spor derecesinde oyuncu iseniz ya da hardcore FPS oyuncusu iseniz TN panel alınabilir. Standart oyuncuysanız eğer, VA ya da İPS almak daha mantıklı. Bilgisayar da sadece oyun oynanmıyor. Film, dizi izlersin ya da video izlersin ya da günlük kullanım gibi olaylar. Bunun için bence kesinlikle İPS tercih edilmeli.

Eki Görüntüle 468557
Bu 10 yıl önce ortaya çıkmış temsili bir resim sadece. Aldanmamak lazım bu görüntüye. Her kıyaslamada bu görüntüyü paylaşmak cidden anlamsız.
@William Blazko İsterse 20 bit renk derinliğine sahip olsun arada Panel farkı var siz orayı anlamamışsınız. Arkadaşım da Asus'un 2.500 TL değerinde TN panel monitörü var, benim monitörü görünce bu renkler ne böyle ne kadar canlı dedi. TN panel tercih edeceğime, en azından VA panel tercih ederim. Siz burayı iyice inceleyin bence. Kolay gelsin.

Neyin ne olduğunu biliyorum merak etmeyin siz. Yeri geliyor güvenilir yabancı inceleme sitelerinde açıp tabiri caizse ıncığına cıncığına kadar inceliyorum. Bilgi veya deneyim sahibi olmadığım konularda yorumda bulunmaktan da kaçınırım her daim.

Giriş, orta seviye monitörde yer alan IPS veya türevi bir panel ile üst seviye monitörde kullanılan IPS panel bir olmadığı gibi giriş-orta seviye TN paneller ile üst segmentte kullanılan TN paneller de aynı değil. Yeni nesil TN panellerde de epey gelişim kaydedildi.
Bana gerçekçi gelmiyor VA ve IPS paneller canlı görünümleri benimde hoşuma gidiyor fakat nasıl anlatayım yapay gibi geliyor. Ben kendi gözümle hiç bir kırmızıyı böyle canlı görmüyorum mesela :)
E-Spor derecesinde olmasam da, FPS oynadığım için TN panel tercih ediyorum tabi birde göz sağlığım için :)
Katılıyorum size. IPS panellerde saturation değeri yüksek, pastel tonlarda abartılı gibi görünüyor renkler. Bu nedenle ince detaylarda kayboluyor genellikle. Tıpkı Samsung'un amoled ekranları gibi gerçekçi değil. Ama benim göz zevkime hitap etmiyor hiç.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı