TN panel VA panelden daha canlı renkli gözüküyor

Pcisleripc

Hectopat
Bugün gittiğim internet cafede gözlemledim arkadaşlarla.Yanyana Asus VG248QZ ve MSI MAG271CQR vardı. Asus TN panel MSI VA panel fakat Asus monitörde renkler daha canlı parlak bir görüntü varken MSI mönitörde daha karanlık bir görüntü vardı.

TN panel almak o kadar mantıksız gelmedi açıkcası.

Bugün gittiğim internet cafede gözlemledim arkadaşlarla.Yanyana Asus VG248QZ ve MSI MAG271CQR vardı. Asus TN panel MSI VA panel fakat Asus monitörde renkler daha canlı parlak bir görüntü varken MSI mönitörde daha karanlık bir görüntü vardı.

TN panel almak o kadar mantıksız gelmedi açıkcası.
VA panel monitörün parlaklık ve renk ayarları farklı olabilir. Bazı markaların TN panellerinin renk kalitesi çok kötü olmuyor.

TN panel canlı göstermez yanlışınız var daha parlak göstermiştir. Bu tamamen cd değerine bağlı bir parlaklık seviyesi sizin bahsettiğiniz. Canlıdan kasıt bir oyunu açın oyundaki ağaca bakın. TN panelde çamur gibi, VA veya IPS'de daha düzgün göründüğünü göreceksiniz.

Parlaklık kontrast gibi değerleri düşüktür. Misal bende kıstım biraz parlaklığı ve kontrastı, arkadaşım ekranın niye eskisi gibi canlı görünmüyor dedi.

Digital Vibrance ayarları açık olmasın hocam.

Peki arkadaşlar Vatan bilgisayara gidip monitörler açık inceleyebiliyor muyuz?
Bazı monitörler açık olarak sergileniyor ama işlenmiş bir görüntü var. Sağlıklı karar ne kadar alınır bilemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı