VA Panel vs TN Panel Monitör

ThePunisher90

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

iki monitör arasında kaldım bunlardan birisi VA panel ve diğeri de TN panel. Bunlardan hangisi daha iyi görüntü verir ? Görüntü kalitesinde fark olur mu ve Hangisi daha canlı renkler verir ?

Bu ilk HD monitörüm olacak. Bundan daha önceki 1280x1024 destekleyen bir monitördü. Çoğunlukta oyun oynamak ve dizi film izlemek için kullanıyorum bilgisayarımı. Hangisi daha iyi bir tercih olur yardımcı olursanız sevinirim.

TN Panel olan : VIEWSONIC 21,5" VA2261H-8 Full HD HDMI LCD Monitör

VA Panel olan : BenQ GW2270H 21.5" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD VA Monitör Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki VA panel olarak bu seçenekten başka güzel bir monitör önerebilir misiniz ? Bununla ilgili bi kaç kişi şikayette bulunmuş tereddüde düştüm. Bu konuda biraz titizimdir kusura bakmayın sonuçta bi kere alacağım bir şey diye düşünüyorum. Bu arada bütçe 500 TL.

Alternatifler için teşekkürler fakat bunların VA olduğundan emin olamadım. Araştırmalarım sonucunda BenQ monitöründe kronik sıkıntısı olduğunu öğrendim. Renk dağılması sorunu var o yüzden ondan vazgeçtim. Yerine bunu buldum artısı olarak 23,8 inç olması. Bilginiz varmı önerirmisiniz rica etsem bi göz atarmısınız.

Acer K242HYLB BIDX 23.8" 4ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD VA Fiyatı

GW2270H kronik sorunlu bir model değil. Önerilen Samsung modeller PLS panel ve onlar da renkleri VA gibi iyi ve canlı gösterir.

GW2270H kronik sorunlu bir model değil. Önerilen Samsung modeller PLS panel ve onlar da renkleri VA gibi iyi ve canlı gösterir.
Bu renk dağılması probleminden bi çok kişi şikayet etmiş garantide sorun yok diyip geri göndermişler. Bu şanssızlıkla aynı problemleri yaşamaktan çekindiğim için biraz korktum açıkcası. Son attığım linkteki ürün nasıl bi fikriniz var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafaya koymak değil de ne bileyim sorun yaşanlar gibi sıkıntı çıkmasını istemiyorum. Biraz şanssızımdır bu konularda. Dediğiniz gibi tekrar düşüneceğim BenQ'yu fakat neden Acer'i önermediğinizi öğrenebilir miyim merak ettim doğrusu. Biraz ince eleyip sık dokuyan birisi oldum çıktım kusura bakmayın. :) Hem 23.8 inç diye düşünmüştüm onu da açıkcası. Bir sorunu mu var yoksa kalitesiz mi ? @Jira

Detaylı bir şekilde konuşabilmek için sizden bir iletişim adresi (Facebook, Twitter vs.) alabilir miyim sakıncası yoksa ? İlk monitörüm olacak o yüzden beni pişman etmeyecek bir sey almak istiyorum.

Son düzenleme:
Acer modelinin de ozellikleri fena degil, alinabilir. Sahsen diger modeller gibi bizzat deneyimlemedigim icin onermek istemedim. Daha once onerdigimiz BenQ modelini cok kisiye aldirdik. Oyle dediginiz gibi sorun yasayan gormedim. Teknoloji sans isidir. Her urunde, markada sorun cikabilir tabii ki.

Ikisi arasinda kalsam ben Samsung tercih ederdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı