To skip disk checking, press any Key within 7 second hatası

yagamilayto31

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarım açılırken aldığım hata şu: "To skip disk checking, press any Key within 7 second." Bu hatanın nedeni ve nasıl çözebilirim?
Her reset attığımda böyle diyor, fakat bir tuşa bastıktan sonra kullanabiliyorum. Uzun zamandır kullanmadığım bir harddisk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım Windows 7 kullanıyorsun. Bende de oluyordu. Bir problem olduğunu düşünüyorsan bırak tarasın.

Komut istemi CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp
Kod:
chkntfs sürücüadınız: /x
şeklinde devre dışı bırakabilirsiniz. Örneğin:
Kod:
chkntfs D: /x
D diskinde taramayı devre dışı bırakmak için bunu yazmam gerekiyor. Sizin sürücünüz hangi harfte ise onu atayın. Ancak unutmayın bu önerilmeyen bir durumdur ve olası sorunlardan haberdar olamamanıza sebep olur.

Son düzenleme:
Bırakın diski onarsın. Dosya sisteminde bir sorun bulmuş olmalı o yüzden sistemi açtğınızda diski onarmak istiyor. Onarma işlemi bittikten sonra HDD Sentinel ile diskin sağlık durumunu paylaşınız.

Sistemi resetlediğiniz için Windows açılışta diski kontrol etmek istiyor. Kapatmak isterseniz bu sitedeki adımları uygulayınız.

Son düzenleme:
Önemli bir sorun değil, dediklerimi yaparsanız sorun çözülür.

1. Çalıştır açmak için Windows+R kombinasyonu yapın.
  2. Çalıştır kısmına "MSconfig" yazınız.
  3. Başlatma seçimi kısmına girin.
  4. Normal başlatmayı seçiniz.

Arkadaşlar, ben HDD'yi sağ tık biçimlendir şeklinde biçimlendirdim. Daha sonra adını unuttuğum 9 GB'lık bir dosya oluştu. Onuda biçimlendirdim. Daha sonra hata verdi, onarmaya aldı. Onarınca da düzelmedi. O yüzden HDD'yi çıkardım. Ne yapmalıyım? Direk formatlayayım mı HDD'yi? Arkadaşım anakartı yakmış olabilirsin falan dedi. Saçma geldi bana.

Geri
Yukarı