Törene geç kalma yüzünden disiplin tehdidi

• Konuyu başlatan wert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 2B
Canı sıkılan CİMER'e bir şeyler yazıyor. Ülkenin zeka seviyesi.

Biraz akıl edip açıp yönetmeliğe bakarsanız törene geç gelmeyi alışkanlık haline getirmenin disiplin cezası gerektiren durum olarak nitelendirildiğini yani müdürünüzün haklı olduğunu görebilirsiniz.

İstediğiniz yere şikayet edin. Hiçbir şey olmaz.
Ben okul içinde olduğumuz halde istiklâl marşı törenine katılmamanın disiplin suçu olduğunu biliyorum ama böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.

Laf edemiyorum maalesef. Tek söyleyebileceğim şey: Türkiye... (oh çekerim.)

Aynen öyle. Bir şey diyemiyorsun, karşı çıkamıyorsun, aksini iddia edemiyorsun, haksız olduklarını söyleyemiyorsun, otoriteye karşı çıkamıyorsun maalesef böyle saçma bir düzen var. İdare ne derse o olur gibi bir anlayış yüzünden.
Ben okul içinde olduğumuz halde İstiklâl Marşı törenine katılmamanın disiplin suçu olduğunu biliyorum ama böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.

Okuldan okula değişebilir o durum. Bazı okullar ceza vermeyebilir ki öyle olması da lazım, hiç kimse keyfinden geç kalmıyor. Ve bence bunları resmi saatler içinde yapmalılar.

Aynen öyle. Bir şey diyemiyorsun, karşı çıkamıyorsun, aksini iddia edemiyorsun, haksız olduklarını söyleyemiyorsun, otoriteye karşı çıkamıyorsun maalesef böyle saçma bir düzen var. İdare ne derse o olur gibi bir anlayış yüzünden.
Geçmişten gelmiş bir kural ve bir asır daha böyle gidecek gibi duruyor.

Okuldan okula değişebilir o durum. Bazı okullar ceza vermeyebilir ki öyle olması da lazım, hiç kimse keyfinden geç kalmıyor. Ve bence bunları resmi saatler içinde yapmalılar.
Bizim okul lafı söyler ama laf olarak kalır. Yani hiçbir şey yapmazlar. Mesela disipline gidersiniz diyorlar yine yok.Telefonu vermeyenlerin telefonunu alırız diyorlar (aslında alıyorlar ama yine geri veriyorlar) yine yok.

Geçmişten gelmiş bir kural ve bir asır daha böyle gidecek gibi duruyor.

Bizim okul lafı söyler ama laf olarak kalır. Yani hiçbir şey yapmazlar. Mesela disipline gidersiniz diyorlar yine yok.Telefonu vermeyenlerin telefonunu alırız diyorlar (aslında alıyorlar ama yine geri veriyorlar) yine yok.
Evet, geçmişten gelme ve sesimizi çıkarmazsak sonsuza kadar gidicek bir kural gibi görünüyor. Bizden büyük olmaları veya idare görevlisi olmaları, her zaman haklı olucakları anlamına gelmez. Keşke herkes anlasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı