TOGG almak için başvuru yapılmalı mı?

Berkay Kiraz

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Afyon
Merhaba arkadaşlar, malum yerli otomobilimiz TOGG sonunda çıkacak. Bunun için ön kuralar başladı. Kurada 20 bin kişi seçilecek ve ilk olarak arabalar onlara verilecek. Kuraya katılmak 60 bin TL. Eğer katılıp seçilmezsek 60 bin TL geri hesabımıza yatacak. Eğer seçilirsek ailem Megane 4 1.5 dCi 2017 model satıp üstüne biraz daha ekleyip TOGG'un V1 standart menzil halini 900 bin TL küsure almayı düşünüyor. Sizce kuraya girilir mi? Mantıklı mı? Katılım dün açıldı şu ana kadar 17 bin başvuru olmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani arabayı beğendilerse ve alabiliyorlarsa girsinler. Seçilmezlerse pek bir şey kaybetmiş olmazlar zaten.

Fakat elektrikli araba için gerekli altyapı çok az Türkiye'de.

Çoğu kişi büyük ihtimal şans işi sıkıntı çıkabilir falan diye düşünüyor fakat bir
sıkıntı çıkarsa da kabul eder ve gerekeni yapar diye düşünüyorum firma.

Merhaba arkadaşlar, malum yerli otomobilimiz TOGG sonunda çıkacak. Bunun için ön kuralar başladı. Kurada 20 bin kişi seçilecek ve ilk olarak arabalar onlara verilecek. Kuraya katılmak 60 bin TL. Eğer katılıp seçilmezsek 60 bin TL geri hesabımıza yatacak. Eğer seçilirsek ailem Megane 4 1.5 dCi 2017 model satıp üstüne biraz daha ekleyip TOGG'un V1 standart menzil halini 900 bin TL küsure almayı düşünüyor. Sizce kuraya girilir mi? Mantıklı mı? Katılım dün açıldı şu ana kadar 17 bin başvuru olmuş.
İlk üretim araçları almak mantıklı gelmiyor. Sorunlar çıkabilir tam optimize edilmesi için birkaç yıl beklemek mantıklı olacaktır hocam.

Ben kullanmak için tercih etmem kesinlikle. Tercih edilmesinin en mantıklı yanı, 2. el piyasasındaki değeri olacaktır. Tahmin ediyorum ki satış fiyatından 300.000TL daha pahalı bir fiyattan sarı sitede listelenir.

Bence 2-3 yıla geçmek daha mantıklı.Daha togg için altyapı yok büyük ihtimalle ilk alanlar sorunla illaki karsilacaklardir.

Geri
Yukarı