TOGG çıkınca şarj istasyonuyla gelme ihtimali var mı?

bruhy53

Decapat
Daha fazla  
TOGG'u duyanlar varsa bilir. TOGG 2023'te çıkınca trugo denen şarj istasyonu da gelir mi ya da seçebilir miyiz yoksa diğer şarj istasyonları olur mu sizce? Çünkü bazı büyükşehir olmayan küçük şehirler var ve genellikle yeni şeyler bu şehirlere geç geliyor(genellikle).

TruGo DC hızlı şarj diye biliyorum (yanlışsam düzeltin). Hızlı şarj istasyonları işlek yerlere kurulur. Kullanıcıya AC (yavaş) şarj için prize takılan dönüştürücü kablo verilecektir.

TOGG'un ben şahsen çıkacağını düşünmüyorum, keşke çıksa ancak gerçekten zor, eğer ki çıkarsa bence detaylı bilgi verilir her konuda.
Bu düşünce bende nedense hiç olmadı. Siyasetten olabildiğince uzak ve gördüklerimi yorumlayan bir kişiyim. TOGG'un başındaki kişiyi az çok tanıyan bunu yapacağını bilir. Ayrıca çıkacağını düşünmemek nedir anlamıyorum çünkü fabrika açıldı, o kadar proje yapıldı araç ortaya çıktı, uluslararası sınavlardan iyi sonuçla geçti. Ben şahsen çıkacağını düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla şarj istasyonları yapılıyor ama ne kadar yeterli olur bence yeterli olmayacaktır. Zamanla çoğalacağı kesin çünkü gelecekte benzin-LPG-motorin gibi sıvı yakıtlar kullanılmayacak ve tüm araçlar elektrikli olacak. Türkiye'de ne kadar hızlı olur bu konuda karamsarım.

Bu düşünce bende nedense hiç olmadı. Siyasetten olabildiğince uzak ve gördüklerimi yorumlayan bir kişiyim. TOGG'un başındaki kişiyi az çok tanıyan bunu yapacağını bilir. Ayrıca çıkacağını düşünmemek nedir anlamıyorum çünkü fabrika açıldı, o kadar proje yapıldı araç ortaya çıktı, uluslararası sınavlardan iyi sonuçla geçti. Ben şahsen çıkacağını düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla şarj istasyonları yapılıyor ama ne kadar yeterli olur bence yeterli olmayacaktır. Zamanla çoğalacağı kesin çünkü gelecekte benzin-LPG-motorin gibi sıvı yakıtlar kullanılmayacak ve tüm araçlar elektrikli olacak. Türkiye'de ne kadar hızlı olur bu konuda karamsarım.
Bence az istasyon yapılır ülkenin %80 i o arabayı alamaz.

Bence az istasyon yapılır ülkenin %80 i o arabayı alamaz.
Aynen o konuda haklısın ama gelecekte elektrikli araçlar oldukça çoğalacağı için bir noktada yapılmak zorunda kalınacak. Sizin de dediğiniz gibi başta çok fazla olacağını sanmıyorum. Olursa da üç beş büyük şehirde olur ve yeterli olmaz.

Geri
Yukarı