TOGG çıkınca şarj istasyonuyla gelme ihtimali var mı?

Bu düşünce bende nedense hiç olmadı. Siyasetten olabildiğince uzak ve gördüklerimi yorumlayan bir kişiyim. TOGG'un başındaki kişiyi az çok tanıyan bunu yapacağını bilir. Ayrıca çıkacağını düşünmemek nedir anlamıyorum çünkü fabrika açıldı, o kadar proje yapıldı araç ortaya çıktı, uluslararası sınavlardan iyi sonuçla geçti. Ben şahsen çıkacağını düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla şarj istasyonları yapılıyor ama ne kadar yeterli olur bence yeterli olmayacaktır. Zamanla çoğalacağı kesin çünkü gelecekte benzin-LPG-motorin gibi sıvı yakıtlar kullanılmayacak ve tüm araçlar elektrikli olacak. Türkiye'de ne kadar hızlı olur bu konuda karamsarım.
Eskiden de o kadar proje yapılmıştı tanıtım falan, benzin koyacak yer yok diye çıkmamıştı hatırlatırım.

TOGG'u duyanlar varsa bilir. TOGG 2023'te çıkınca trugo denen şarj istasyonu da gelir mi ya da seçebilir miyiz yoksa diğer şarj istasyonları olur mu sizce? Çünkü bazı büyükşehir olmayan küçük şehirler var ve genellikle yeni şeyler bu şehirlere geç geliyor(genellikle).

Yoğun olan yerlerde her 25km de bir yoğun olmayan yerlerdede her 50km de bir şarj istasyonu olacak diye duydum.

Asgari ücret 5500 TL yerli bir araba çıkarıyor isen bunun fiyatının en fazla 60 - 70 bin TL'yi geçmemesi lazım, biliyorum ki 800 bin TL'den aşağısı olmayacak, ben ne anladım yerliden o zaman.

Onların doları varsa bizim allahımız var dediği için bu durumdayız.
Eee hocam herkes hak ettiği gibi yönetiliyor, gerçek eğitim verilmiyor ülkede, bana göre halkı robotlaştırmak amaçları, iyi ki teknoloji geldi de z kuşağı az çok araştırıyor öğreniyor, tabii bu z kuşağının hepside böyle değil maalesef.

29 Ekim'e açılışı yetiştireceklerdir muhtemelen, seri üretimde sene sonu veya 2023 ilk çeyrek olacaktır, ancak eskiden okuduğum kadarıyla ilk yıl üretilecek araçların hepsi DMO tarafından alınacaktı diye hatırlıyorum.

Bu konular her gün neden çıkıyor anlamak güç. Araç pazarında bir ağırlığı olsa, mesela Egea veya Clio hatta C serisi/3 serisi alınır mı falan diye konu açsan kimse yadırgamaz da bu konular bana biraz şüpheli gelmeye başladı. Özellikle de asgari ücretin 6 bin lira olduğu bir ülkede beklenen fiyatın 1.2m+ yani 200 asgari ücret+ olduğu bi araç için.

TOGG Türkiye pazarı hedeflenerek çıkarılan bir ürün değil. Türkiye'de elektrik zaten akaryakıttan daha pahalı değil mi şu an 🤣 Bunlar dışında aracın kendisi de hiç ucuz olmayacak, emin olabilirsin. En az bir kaç milyoncuğu var. Bunların da dışında kalan konu ise aracın daha çok marka basma projesi olması. Asıl karın doyuran ekipman dışarıdan alınma. Bu şekilde Tesla gibi rakiplerle mücadele etmek çok zor olacak. TOGG şimdilik siyasi bir hamleden başka bir şey değil. Evriminde neler olacak göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı