TOGG hantal bir araç mı?

Hakikaten neden bu kadar hantal? Kağıt üzerinde gayet güçlü gözüküyor. Bilen biri aydınlatabilir mi?
Ağır bir araç olduğu için sanıyorum, benim düşüncem bu marka tutmaz. Ha nasıl tutacak derseniz bu işe bir koç holdingin el atması, maddi destek vermesi lazım. Bana göre*

2018 model Opel astra k 2.2 ton mu peki? Astra k 1beygir başına 8.6kg düşerken TOGG'da bu 10kg civarlarında kalıyor, yani ağırlık güç oranı astra K'nın gerisinde, kaldı ki TOGG daha havaleli bir tasarıma sahip SUV sınıfında olduğu için. Arabanın performansında etken olan tek şey beygir gücüde değildir, hatta o veriler motorun gücü asıl önemli olan HP değil whp denilen yani aracın tekerde üretebildiği güç. Sizin bu mantıkla bakarsak Nissan R35 GT-r'ın 0-100 değerinin kendinden daha güçlü arabalardan daha geride olması lazım, ancak kendisinden daha güçlü arabaları 0-100'de alabiliyor, yine Volvo S70 T5 modeli 225HP olmasına rağmen 760 Turbo 182HP'lik modelden daha yavaş bir 0-100'e sahip. Ben TOGG yerli milli diyerek övecek kafada birisi değilim, ancak bakış açınız muazzam derecede yanlış.

Madem düşüncem muazzam derecede yanlış. Bu araba neden çoğu SUV arabadan ağır kardeşim.

Tank gibi sağlam çünkü. Volvo'yu bile yamultuyor.
Mertcan Bahar'ın videosunu izledim az önce ön kısım sert plastik falan birşey diyor. Bilemiyorum. İnşallah yanılırım bu aracın yerliliğini %70'e çıkarıp, yurt dışında satabiliriz.

Madem düşüncem muazzam derecede yanlış. Bu araba neden çoğu SUV arabadan ağır kardeşim.

Hocam ne olmasını bekliyordunuz peki? Elektrikli bir SUV 1500kg altı mı olacaktı? Elektrikli bir otomobil için 2500kg bandına kadar olan ağırlıklar kabul edilebilir seviyelerde. Çoğu SUV dediğiniz nedir? Gidip Cherry Tiggo ile mi kıyaslıyoruz yoksa alternatifi olan elektrikli modeller ile mi? Arabanın ağırlığına birçok etken olabilir, örneğin benim gördüğüm kadarı ile TOGG aluminyum ağırlıklı değil, pek çok üretici günümüzde alüminyum çamurluk, kaput ve bagaj kullanıyor, hatta plastik çamurluk kullananlarda var daha hafif olması için. Ağırlık ile alakalı yüzlerce sebep şurada sayabiliriz. 0-100'de TOGG'un gerisinde kalan benzer ağırlıkta hatta daha hafif SUV'larda var, onlara ne diyeceğiz peki?

Sizden rica etsem olayı mühendislik açısından açıklar mısınız peki? Yani TOGG'da gördüğünüz rakiplerine göre olan mühendislik sorunları ne ki oda bu aracın 218HP'lik motoru ile 7.5 saniyelerde 0-100 yapmasına sebep oluyor? Kaldı ki o 0-100 değerlerini de arabalar çoğunlukla ortam koşulu vs gibi etkenden yakalayamaz, siz ona 8.5-9 saniye gözü ile bakın.

Hocam ne olmasını bekliyordunuz peki? Elektrikli bir SUV 1500kg altı mı olacaktı? Elektrikli bir otomobil için 2500kg bandına kadar olan ağırlıklar kabul edilebilir seviyelerde. Çoğu SUV dediğiniz nedir? Gidip Cherry Tiggo ile mi kıyaslıyoruz yoksa alternatifi olan elektrikli modeller ile mi? Arabanın ağırlığına birçok etken olabilir, örneğin benim gördüğüm kadarı ile TOGG aluminyum ağırlıklı değil, pek çok üretici günümüzde alüminyum çamurluk, kaput ve bagaj kullanıyor, hatta plastik çamurluk kullananlarda var daha hafif olması için. Ağırlık ile alakalı yüzlerce sebep şurada sayabiliriz. 0-100'de TOGG'un gerisinde kalan benzer ağırlıkta hatta daha hafif SUV'larda var, onlara ne diyeceğiz peki?

Sizden rica etsem olayı mühendislik açısından açıklar mısınız peki? Yani TOGG'da gördüğünüz rakiplerine göre olan mühendislik sorunları ne ki oda bu aracın 218HP'lik motoru ile 7.5 saniyelerde 0-100 yapmasına sebep oluyor? Kaldı ki o 0-100 değerlerini de arabalar çoğunlukla ortam koşulu vs gibi etkenden yakalayamaz, siz ona 8.5-9 saniye gözü ile bakın.
Chery Tiggo Pro 8

Mertcan Bahar dingilinin videosunda yokuşta kalkamadığını gördükten sonra acayip soğudum. En dandik benzinli araba bile kalmaz o yokuşta.
Toprak yol + yerler çamur + yaz lastiği var. Arabaya iyi demiyorum fakat değerlendirme yapmak için çok da iyi bir örnek değil sanki.

Geri
Yukarı