TOGG ne zaman satışa başlayacak?

Deneme üretimi 😆sanki oyuncak araba üretiyorlar.😂
"Bunun hükümet ile çok bir alakası da yok. Projenin adı AKP'nin otomobili girişim grubu değil."
🐑🐏
Üretim süreçleri hakkında en ufak bir fikrinin olduğunu sanmıyorum. Zaten sunacak bir argümanın da olmadığı için hakaret ettiğini zannetmekle yetiniyorsun. Bana karşı argümanla gel, benim aktroll olmam bir argüman değil, konuyu çarpıtıyorsun.

2023'e çıkar bence. Çünkü bu sefer muhalefet daha güçlü gibi. Arabayı üretirler. Yaptık ettik falan deyip oy toplamak için kullanabilirler.

22.000.000.000TL (22 milyar TL) ile fabrika kurmak çok mantıklı değil.
Koskoca Opel tesisleri ve markasıyla beraber sadece 23.000.000.000TL (23 milyar TL)'ye Fransızlara satıldı ve Opel'in 1 tane değil tam 10'dan fazla farklı ülkelerde üretim tesisi bulunmaktadır.
Ayrıca 2021'de kapanan Honda Türkiye fabrikası 510.000.000TL (510 milyon TL)'ye satıldı.
Honda'nın satılan fabrikası ile TOGG'un fabrikasının teknolojisi ve büyüklüğü neredeyse aynı. İki fabrika arasında ki uçurum kadar fark bana bu projenin tamamen para aklama olduğunu düşündürüyor.
Acaba 1.000.000.000TL (1 milyar TL)'ye tamamlanan fabrika üzerinden fazla gösterilip birilerinin cebine kaynak mı sağlanıyor?
Opel'in 10'dan fazla tesisi ve marka değeri 23.000.000.000TL (23 milyar TL) ederken TOGG'un 1 tesisi nasıl 22.000.000.000TL (22 milyar TL) edebiliyor aklım almıyor.
Seçim zamanı kaybederlerse bu proje iptal olacak. Buna hepimiz eminiz.
Bu adamların kaybedeceklerine de eminiz. Bunların gerçekleşmeyecek proje üzerinden para aklamamaları için sebepleri bence yok.
Özetle bu adamlar seçimde kaybedecekler. Bu proje iptal olacak ve bu paralar kaybolup gidecek.
Seneye proje iptalinden sonra mesajımı alıntılayın.

TOGG yerli otomobilin suv ve sedan modelleri 27 Aralık 2019'da yapılan bir basın toplantısında tanıtıldı. TOGG'un gövde tasarım çalışması İtalyan tasarım şirketi pininfarina ile birlikte yapıldı. TOGG'un elektrikli otomobil üretimi için gemlik, Bursa'da 22 milyar TL maliyetle fabrika kuracağı açıklandı.

Gördüğünüz gibi bu açıklamayı kopyalayıp yapıştırdım. 3 yıldır ne araba var ne de fabrika, arabayı anlarımda hala 3 yıldır fabrika kurulamadı. Ne zaman çıkacak bu yerli arabamız 2022 başında dediler gene çıkmadı. Şimdi 2023 diyor, bence 2023 de gene çıkmaz. Siz ne düşünüyorsunuz?
Eyyyy technopat ailesi !!! Yollarda olan yerli, milli, %100 yerli olan arabamıza sen nasıl ne zaman satışa çıkacak diye sorarsın ? :D 2023'de kapınızın önünde olacak. :D Yersen...

22.000.000.000TL (22 milyar TL) ile fabrika kurmak çok mantıklı değil.
Koskoca Opel tesisleri ve markasıyla beraber sadece 23.000.000.000TL (23 milyar TL)'ye Fransızlara satıldı ve Opel'in 1 tane değil tam 10'dan fazla farklı ülkelerde üretim tesisi bulunmaktadır.
Ayrıca 2021'de kapanan Honda Türkiye fabrikası 510.000.000TL (510 milyon TL)'ye satıldı.
Honda'nın satılan fabrikası ile TOGG'un fabrikasının teknolojisi ve büyüklüğü neredeyse aynı. İki fabrika arasında ki uçurum kadar fark bana bu projenin tamamen para aklama olduğunu düşündürüyor.
Acaba 1.000.000.000TL (1 milyar TL)'ye tamamlanan fabrika üzerinden fazla gösterilip birilerinin cebine kaynak mı sağlanıyor?
Opel'in 10'dan fazla tesisi ve marka değeri 23.000.000.000TL (23 milyar TL) ederken TOGG'un 1 tesisi nasıl 22.000.000.000TL (22 milyar TL) edebiliyor aklım almıyor.
Seçim zamanı kaybederlerse bu proje iptal olacak. Buna hepimiz eminiz.
Bu adamların kaybedeceklerine de eminiz. Bunların gerçekleşmeyecek proje üzerinden para aklamamaları için sebepleri bence yok.
Özetle bu adamlar seçimde kaybedecekler. Bu proje iptal olacak ve bu paralar kaybolup gidecek.
Seneye proje iptalinden sonra mesajımı alıntılayın.
Bende az önce bunun araştırmasını yapmıştım. Daha buna 3.5 milyar TL değerine yatırım yapılmış. 15 senede bunu 20 milyara kadar çıkaracaklarmış. Şu an en azından bu şirkete 500-600 milyon dolarlık bir yatırım yapılmıştır dolar kuruyla hesaplarsak. Ortalama 1.5 milyar dolar daha yatırım yapacaklar. O paraya önce bu gereği olmayan arabayı yapacağına güçlü bir uçak için AR&GE bütçesi ayrılabilirdi.
Dediğin gibi Altay'da yaptıkları gibi bunda da yapacaklar söylediklerinin aynısını.

Evet yorumlarinizi okudum. Benim sahsi gorusum ise bence 2023 de cikmaz cunku arabaya 2016 yilinda da geliyor demisler gelmemis her sene erteliyorlar bence umitlenmeyelim. 2025'den asagi cikmaz. Ciksada biz alamayiz Mercedes'den BMW'den daha pahali olur.

Eyyyy Technopat ailesi! Yollarda olan yerli, milli, %100 yerli olan arabamıza sen nasıl ne zaman satışa çıkacak diye sorarsın? :D 2023'te kapınızın önünde olacak. :D yersen...

Nereden biliyorsun 100 de yuz milli oldugunu malzemeleri yurt disindan getiriyorlar yani biz uretmiyoruz hazir parca takiyoruz.

Evet yorumlarinizi okudum. Benim sahsi gorusum ise bence 2023 de cikmaz cunku arabaya 2016 yilinda da geliyor demisler gelmemis her sene erteliyorlar bence umitlenmeyelim. 2025'den asagi cikmaz. Ciksada biz alamayiz Mercedes'den BMW'den daha pahali olur.

Nereden biliyorsun 100 de yuz milli oldugunu malzemeleri yurt disindan getiriyorlar yani biz uretmiyoruz hazir parca takiyoruz.
Ben ironi yaptım orda zaten hocam :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fabrika büyük oranda bitti. Deneme üretimi bile yapıldı. Geçtiğimiz günlerde yollarda test sürüşünde görüldü araba.
Cahil cahil konuşarak kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz. Ömrümüz boyunca hiç mi Google araması yapmadınız? Hani hükümet yapıyor ya projeyi sözde, hükümete çamur atmanız gerekecek ya, bundan mı faydalanmak istiyorsunuz? Hükümetin elli ton yanlışı var, gidin taşlayacak başka bir şey bulun.

Bunun hükümet ile çok bir alakası da yok. Projenin adı AKP'nin otomobili girişim grubu değil.

Deneme üretimi yapıldı derken?
18 Temmuz 2020'de "2 yıl sonra deneme hazırlıkları yapılacak" diyorlar.

Şu an gelinen noktada ise belirtilen:

1658838150191.png

Üstteki pentagonal (buraya gelecek espiriyi anlayanlar beğenir) beton inş. san. tic. cukka ltd. şti kısımla ilgilileri geçelim, kişi başına düşen beton miktarında ancak Çin bizimle yarışabilir, o da yapıp yapıp yıkıyor, 10 bankası battı diye haber yapıldı geçen hafta.

Psikolojiyle aran nasıl bilmiyorum, bir bilgi verilirken yuvarlak rakamlarla konuşuluyor, yazılı olarak dökümantasyon bulunmuyorsa o günümüz ana akım beyin yıkama medyası taktiğidir, 60 yıldır CIA tarafından geliştirilir.

Üretim hatlarında "toplam" 250 robot devreye alındı, otomatik çay makinesini bile saymış olabilirler. Ancak "üretim" hattında metal üretim ve biçimlendirme işlerinden bahsedilmemiş. Yalnız bak ne demişler?
1658838568622.png

Bak git bir oyuncakçıya, maket al, boya ve fırça al, evde kendi montaj istasyonunu kur. Gövde preslemesi, kabuk preslemesi, robot destekli insanların çalışacağı üretim bandı nerede bu arkadaşın? Gövdeler şurada Bursada üretiliyor, kapılar burada yalovada, contaları bizim köyden Halil İbrahim takıyor, biz birleştiriyoruz tek fabrikada demenin nesi kötü?

1658838462674.png

Bugün herhangi bir oto sanayinde olmayan bir teknolojimiz mevcut - acayip boya atan ustalar olacak fabrikada... ki bunu tüm üreticiler insansız yapıyorlar 18+ yıldır, peki o "uçucu organik bileşen" salınımını durduran filtrasyon sistemlerinin ne kadarı bizim? Sahi sen hiç yıllarca pahalı diye filtre takılmamış Yatağan elektrik santralinin yanından geçtin mi?

İlgili kaynak: 19 Temmuz 2022

Bu ülkede yaşayan, çalışan herkes dışarıya en az bağımlı hale gelmemizi ister. Sen elektrikli otomobil diye tutturuyorsun, ne saçmalıyorsun? Lithium madenlerinden geçilmiyor ülke, nükleer santral var 6 tane, hiçbir başka enerji kaynağına ihtiyacımız yok değil mi?

Otomobil fiyatlarına bakınca, Almanya'nın kendi markaları kendi halkına uygun fiyatlı veriyor, burada onu başarmalarını çok isteriz ancak inanılır değil.

Hadi yapma böyle, güzel aklını güzelleştir, birbirimize güzellik katalım.

Geri
Yukarı