TOGG hakkında ne düşünüyorsunuz?

Elektrikli araçlarda hız sınırı oluyor genelde ve SUV model olduğundan bataryalarda menziline göre fazla ve bu da epey ağırlık yapıyor araca yani o hızlara ulaşması gayet iyi. Zaten 0-100 5 saniyede ulaşıyor. Yarış arabası yapmıyoruz.
Yarış arabası olmadığının farkındayım fakat aracın fiyatının 1.5M olacağı düşünülüyor, wolkswagen golf, fiat egea da yarış arabası değil ama bu araç onların hızının altında kalıyor. Fiyat olarak %30-40'ı olan araçların.

Siyasi veya değil, bir an önce şu alanlara adım atmalıyız. İyi ya da kötü, kaliteli ya da dandik. Tek düşüncem bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1560521

Yerli otomobil TOGG hakkında ne düşünüyorsunuz? Biliyorsunuz mart ayı gibi çıkış yapacak. Benim fikirlerim şöyle; Tasarım olarak çok hoş duruyor kesinlikle çok şık. Eletrikli olması en büyük rakibini Tesla yapıyor ve Tesla'yla rekabet içine girmeye fırsat bulmak bile iyi bir şey. Fiyat bizi üzecek bence pahalı olur ve halkın büyük kesmi alamaz bu aracı. Bazıları kapısı vesaire yurt dışından geldiği için yerli değil demiş ama bu zaten olan bir şey her arabada, patent önemli. Sonuç olarak arabanın çıkması güzel bir şey ama ben halkın alabileceğini ve ekonomiyi güçlendireceğini sanmıyorum.
TOGG otomobilimiz yerli ve milli, direksiyonda dünya lideri.

İlk partide muhalif insanların "ağzını kapatmak" amacıyla pahalı ve donanımlı modellerin üretildiğini sonraki dönemde daha uygun fiyatlı "sıradan vatandaşın alabileceği" modellerin üretileceği düşüncesindeyim. Siyasi boyutu beni çok ilgilendirmez ama mühendislerimizin ortaya bir şeyler koymasının önünün açılmasından mutluyum. Umarım daha iyi şeylere yol açar da hepimizin hayrına olur.

İlk partide muhalif insanların "ağzını kapatmak" amacıyla pahalı ve donanımlı modellerin üretildiğini sonraki dönemde daha uygun fiyatlı "sıradan vatandaşın alabileceği" modellerin üretileceği düşüncesindeyim. Siyasi boyutu beni çok ilgilendirmez ama mühendislerimizin ortaya bir şeyler koymasının önünün açılmasından mutluyum. Umarım daha iyi şeylere yol açar da hepimizin hayrına olur.
Aynen, istihdam da sağlıyor uzun vadede başarılı olursa eğer ekonomiyi de büyütebilir artık beklemek lazım.

Zaten 200 beygirlik ve 400 beygirlik modeller mevcut. O şekilde birşey yapılması zor. Tüm araçlar standart olacaktır. Tabi bazılarının bataryası daha çok olabilir vs onlar ayrı.

Eki Görüntüle 1560521

Yerli otomobil TOGG hakkında ne düşünüyorsunuz? Biliyorsunuz mart ayı gibi çıkış yapacak. Benim fikirlerim şöyle; Tasarım olarak çok hoş duruyor kesinlikle çok şık. Eletrikli olması en büyük rakibini Tesla yapıyor ve Tesla'yla rekabet içine girmeye fırsat bulmak bile iyi bir şey. Fiyat bizi üzecek bence pahalı olur ve halkın büyük kesmi alamaz bu aracı. Bazıları kapısı vesaire yurt dışından geldiği için yerli değil demiş ama bu zaten olan bir şey her arabada, patent önemli. Sonuç olarak arabanın çıkması güzel bir şey ama ben halkın alabileceğini ve ekonomiyi güçlendireceğini sanmıyorum.
Parçalar başkan ülkenden. Türk yapımı💀

Geri
Yukarı