TOGG Ne Zaman Üretime Geçecek?

Kapı gibi Asya'lıyız işte.
Şahsen benim kökenim Çin'den geliyormuş, buna fazlasıyla sevindim. İyi ki Araplar ile aynı ortamın kökeninden değilim.
Adam hala uçak diyor, ne uçağı be daha ortada adam akıllı bir proje bile yok.
SİHA olayı ise tamamen Baykar firması ve Selçuk Bayraktar sayesinde olduğunu düşünemiyor. Burada devletin hiçbir etkisi yok, özel kuruluşlar olmasa bunları bile yapamazdık. Zaten Selçuk Bayraktar eğitimini bile yurt dışında almış birisi, buradan birçok şeyi anlayamayana artık bir şey dememiz gerekmiyor zaten boğulmuş gitmiş :)
Silahların iyi olduğunu sanan bir milletiz, bu yüzden yok olsak bile onurumuz ile yok olacağımızı sanıyoruz...

Şahsen benim kökenim Çin'den geliyormuş, buna fazlasıyla sevindim. İyi ki Arap'lar ile aynı ortamın kökeninden değilim.
SİHA olayı ise tamamen baykar firması ve selçuk bayraktar sayesinde olduğunu düşünemiyor. Burada devletin hiçbir etkisi yok, özel kuruluşlar olmasa bunları bile yapamazdık. Zaten selçuk bayraktar eğitimini bile yurt dışında almış birisi, buradan birçok şeyi anlayamayana artık bir şey dememiz gerekmiyor zaten boğulmuş gitmiş :)
silahların iyi olduğunu sanan bir milletiz, bu yüzden yok olsak bile onurumuz ile yok olacağımızı sanıyoruz...

Selçuk bayraktar ön planda olması gerekirken diğer damat ön planda neyse küçük yaştan Silivri'ye girmek istemem.

Selçuk bayraktar ön planda olması gerekirken diğer damat ön planda neyse küçük yaştan Silivri'ye girmek istemem.
Selçuk Bayraktar olmasa şu anda o havadaki üstünlüğümüz zaten tam anlamıyla böyle olamazdı ve şehit sayımız 3 kat daha artar idi. Ancak gel bu tiplere bunları güzelce anlat, anlamak istemeyene anlatmamak lazım. Zaten kafasındaki yapı sayesinde onu anlamak istemeyip, istediğine inanıp benimseyecektir. Her kitap okuyan bilgili olsaydı ülkede amele olmazdı :)

Şahsen benim kökenim Çin'den geliyormuş, buna fazlasıyla sevindim. İyi ki Araplar ile aynı ortamın kökeninden değilim.
SİHA olayı ise tamamen Baykar firması ve Selçuk Bayraktar sayesinde olduğunu düşünemiyor. Burada devletin hiçbir etkisi yok, özel kuruluşlar olmasa bunları bile yapamazdık. Zaten Selçuk Bayraktar eğitimini bile yurt dışında almış birisi, buradan birçok şeyi anlayamayana artık bir şey dememiz gerekmiyor zaten boğulmuş gitmiş :)
Silahların iyi olduğunu sanan bir milletiz, bu yüzden yok olsak bile onurumuz ile yok olacağımızı sanıyoruz...
O zaman bundan 60 yıl önce üretmeye çalıştığımız arabaya kimlerin engel olduğunu öğren ondan sonra Bayraktar'ın bu yönetim sayesinde önünün açıldığını, bu kadar rahat üretim yapabildiğini idrak et ondan sonra burada konuş. Devlet izin verip, destek çıkmasa görürdün silahı, sihayı.

O zaman bundan 60 yıl önce üretmeye çalıştığımız arabaya kimlerin engel olduğunu öğren ondan sonra Bayraktar'ın bu yönetim sayesinde önünün açıldığını, bu kadar rahat üretim yapabildiğini idrak et ondan sonra burada konuş. Devlet izin verip, destek çıkmasa görürdün silahı, SİHA'yı.

Vermeselerdi onların zararına olurdu.

Niye 2023 ya çok merak ettim.
Birçok projenin açılış ve halka takdim tarihleri özellikle seçim dönemine getiriliyor. İktidar partisinin seçim stratejilerinden yalnızca biri.

@Hirok he, çok zordu. Devlet istese yığar parayı 1 yılda bile yaptırır.
Bazen paradan daha fazlası gerekir. Deneyim gerektiren ve zamanla kazanılacak şeyler.

Sadece onun değil, Siyonizm oyunları. Gizli Dünya Devletleri ve Derin yönetimin.
Arkadaş haklı. Wakanda gibi "Gizli Dünya Devletleri" kesinlikle önümüzdeki en büyük engel. (!)

Ben TOGG'u geçtim, tek istediğim motorlu taşıt satın alırken 1 araç kendimize 2 tane devlete almasak ne güzel olurdu.
Devletimiz mutlaka yurt dışı üretimlerine nazaran bazı kolaylıklar sağlayacaktır fakat yerli üretim aracımızdan da yüksek miktarda vergi almaya devam edecektir.

Bu arada biz ne zamandan beri "Orta Doğu" olarak geçiyoruz? Asya, Avrupa arasında gidip geliyorduk en son? İnsanların "Türkiye Orta Doğu ülkesidir" kavramını kabullenmemeleri gerekiyor ki, bir şeylerin farkına varsın. Biz Suriye miyiz? Türkiye'ye Orta Doğu diyenlerden hep nefret etmişimdir.
Orta doğu siyasi ve geçici bir söylem değil. Avrupa merkezli haritacılığın ve coğrafyacılığın yüzyıllar önce getirdiği yerleşmiş bir söylem ayrıca Türkiye orta doğudadır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı