TOGG üretim bandından ilk video geldi

Yerli ve milli arabamız TOGG üretim bandında.
Bu prototip üretimi sanırım yani seri üretim değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakalım hangi noktaya gelecek. Fiyat tahminleri de artmaya devam ediyor ayrıca.
Arabalar yerinde durmuyor ki bu da dursun hocam :)
@The Man From E.A.R.T.H. hocam bu nasıl bir fabrika ki yapımı hala bitmedi?
Araç üretecek bir fabrika, bitmemesi çok doğal. Fabrika yapımı kolay bir şey değil, en basitinden bir bilgisayar montajı bile yazılımıyla sürücüsüyle 5+ saat alabiliyor :). Tamamen hazır bir fabrikada bir aracın yolculuğu 17-18 saat sürebiliyor, o 18 saatlik üretim bandının her saniye durmadan işlediğini düşün, o sırada birden fazla araç üstünde çalışacak, arıza çıkartmayacak, milim mükemmellikle işlem görecek... Orada devasa bir yapı var aslında, haliyle bu yapının tasarımı, inşaası ve tam randımanlı çalışır hale getirilmesi zaman isteyen zorlu bir iş.

Seçimden seçime TOGG ortaya koyuluyor maşallah.

2020 dediler yok, 2021 dediler yok, şimdi 2022 diyorlar yine olmayacak. 2023 derler bu sefer.

Doğalgaz meselesi gibi, 2023'de çıkıyor hepsi ne hikmetse.

Aklıma BMC'nin çıkardığı direksiyonu dönmeyen araba geldi, Erdoğan sürüyordu birde bir şey olmamış gibi :D. O da yalan oldu galiba.

2022'de seri üretime geçeceklerdi bekliyoruz, 2 ay kaldı.
2022 son çeyrek diliminde aracı yollarda göreceksiniz dediler. Bu da demek oluyor ki 2022 Kasım hatta Aralık'ta bile seri üretim başlayabilir. Zaten 29 Aralık günü başlasalar ilk araba banttan 30 Aralık günü iner, satışı 31 Aralık günü verilir ve sözlerinde durmuş olurlar. 2 ay gibi kısa bir süre için beklentide olmayın.

Geri
Yukarı