TOGG üretim bandından ilk video geldi

Yerli ve milli arabamız TOGG üretim bandında.
Bu prototip üretimi sanırım yani seri üretim değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
O konuda öyle ama amacimiz gelir getirmek ise yabancilari satmak gerek.
Türkiye'de aracin fiyatı pahali alacak çok az kişi var.

Volvo varken bunu almak için sebep göremiyorum ben. Yıllardır kendini kanıtlamış bir araba sonuçta o. TOGG önce Türkiye'de kendini ispatlamalı. SİHA olayı gibi yani. İhracat geriden gelir her zaman.

Bakalım hangi noktaya gelecek. Fiyat tahminleri de artmaya devam ediyor ayrıca.

Kalıp basıp, parça alıp birleştirmek. 50 yıldır bir adım öne geçemedik. ODTÜ, YTÜ vb. üst seviye üniversitelerimiz kitap yemiş ve sınavda kusmuş vasıfsız eleman yetiştirdiği için devletin hazinesi p** oldu.

Bahsettiğin üniversiteler otonom araç yapıyor, İHA yapıyor, İnsansız Su Altı aracı yapıyor, Nano teknoloji geliştiriyor ve bunların hepsini o dediğin öğrenciler yapıyor.

O öğrenciler TOGG' baştan aşağı yapar. Çok da kesin konuşma bence. Haklısın, bu ülke bir zamana kadar kalıp basmaktan öne geçemedi ama ülkenin göz bebeği ve mezun olanlarının göz bebeği sanayi şirketlerinde istihdam edildiği üniversitelere vasıfsız falan dersen, sana gülerler.

Bunlar sadece bazıları. Bu ekonomide ve bu çalkantılı ortamda yaptıkları fazla bile. ABD ya da Avrupa'da olsalar, hepsi özel şirketler tarafından kritik şirketlere AR-GE için alınmıştı bile.

Attığım projeleri yapanlar, bu ülkede kalır mı, kalabilir mi, kalmak ister mi o bile meçhul. Hazineyi bu hale getiren, o hakaret ettiğin öğrencilerin yerine kadrolara giren, girebilen kişilerdir. Sadece hazineyi değil, ülkeyi ve sanayiyi de bu hale getirdiler.

Son düzenleme:
Attığım projeleri yapanlar, bu ülkede kalır mı, kalabilir mi, kalmak ister mi o bile meçhul.
Daha yeni 3 arkadaşım Mercedes'e girdiler hocam. O kadar çok gitmek isteyen var ki...
Maalesef öğrencilerimiz başarılı olsalar da rektörler vesaire önlerini çok kesiyorlar. Örneğin sırf PR için asla hayata geçmeyecek(belli başlı sebepleri var) orta irtifa İHA projelerini fonlarken elektrikli araç projelerine bakmadılar bile benim üniversitemde.

Attığım projeleri yapanlar, bu ülkede kalır mı, kalabilir mi, kalmak ister mi o bile meçhul.
Kendisine sahip çıkmayan ülkede niye kalmak istesinler ki hocam? Adam kendi hayatında istediklerini ve istediği mesleği yapmak istiyor ama ülke ona fırsat vermiyor. Adam tabii ki çareyi başka ülkede arayacak. Bu şekilde kaybettiğimiz binlerce gencimiz var ve her geçen gün bu sayı artıyor, böyle giderse de artmaya devam edecek.

Gençlere sahip çıkılmıyor maalesef.

Geri
Yukarı