TOGG'dan çekilen İnan Kıraç: "Elektrikli otomobiller Türkiye için erken" dedi

Sağlık nedeniyle TOGG ortaklığından çekildiğini belirten İnan Kıraç, yerli otomobilin ilk etapta elektrikli yerine hibrit olmasının daha doğru olabileceğini düşündüğünü söyledi.

Görünen o ki bu tür çekinceler TOGG ortakları arasında da mevcutmuş. Zira sermaye artırımına katılmayan ve sağlık sorunları nedeniyle ortaklıktan çekilme kararı alan İnan Kıraç'ın (Kıraça Holding) aşağıda görebileceğiniz açıklamalarından bunu görebiliyoruz.

Dünya Gazetesi'nden Vahap Munyar, bir davette İnan Kıraç ile bir araya gelmiş ve TOGG ortaklığından ayrılma gerekçesini sormuş. Kıraç da projeye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği üzerine girdiklerini, sağlık nedeniyle de çekilmek istediklerini belirtmiş. Kıraç ayrıca elektrikli otomobille ilgili tereddütlerini de dile getirmiş.

"Türkiye hazır değil"
Türkiye'nin elektrikli otomobile hazır olmadığını dile getiren Kıraç "En az 20 yılı var. Bir kere bataryalar çok ağır. Örneğin elektrikli otobüsümüze koyduğumuz bataryalar 3.5 tonu buluyor. Ayrıca, İstanbul'dan Ankara'ya giderken 300 kilometre sonra şarj ihtiyacı duyacaksınız. En az 1 saat sürecek" şeklinde konuşmuş.

Türkiye'de şarj istasyonu altyapısının da henüz hazır olmadığını dile getiren Kıraç, bu nedenle önce hibrit bir araç üretmenin daha doğru olacağını savunuyor.

Kaynak: TOGG'dan çekilen İnan Kıraç: "Elektrikli otomobiller Türkiye için erken"

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru söylemiş Türkiye her zaman diğer Avrupa ülkelerinden geride gelmeyi sever.

Avrupa'nın en geriden gelmeyi seven ülkesiyiz zaten her şeyde.
Neden böyle söylüyorsun? Sürekli olarak kötü şeyler söylemek yerine çare düşünmek sence de daha iyi olmaz mı?
Bu lafımda mevcut hükümeti savunuyorum düşüncesine kapılacaklar lütfen cevap bile yazmasın bana.
Tarafsız siyaset dediğimiz şeye göre konuşuyorum, Ülkemin ne olursa olsun ileride ve en iyi seviyelerde olmasını istiyorum, böyle bir yorum yapmak yerine biraz düşünüp güzel bir öneri yazabilirdin. Mesela;

Avrupa ülkeleri arasında gerideyiz, ancak şöyle şöyle yaparak şunu şöyle değiştirerek kendimizi düzeltebiliriz.

Geri
Yukarı