Toggle Switch nasıl kullanılır?

Affansen

Hectopat
Makaleler
1
1599558196800.png

Resimde gördüğünüz ürünü Arduino'ya nasıl bağlayablirim? Normal button olarak kullanmak istiyorum. Adamlar butona GND bağlıyorlarmış. Peki ben bunu nasıl kullanabilirim?
@SideWinder @The Anorak

Normal button olarak kullanmak istiyorum.
Normal buton gibi olmaz bu, buton sadece basılı tuttuğunuzda devreyi tamamlar, bunda aç/kapa yapıyorsunuz bir nevi.

Muhtemelen üstteki switch'in durumuna göre ortadaki pinden sağ ve soldaki pinlere devreyi tamamlıyordur. Orayı buton gibi düşünerek yapabilirsiniz.

Adamlar butona GND bağlıyorlarmış.
Tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım, pull-up/pull-down'ı mı kastediyorsunuz?

Bunu buton gibi kullanamazsınız. Butonlar, baskıyı çektiğiniz zaman eski haline döner. Bu dönmez. Bağlamak isterseniz de bunun şemasını bulmanız lazım. Bulur atarım az sonra.
Öyle değil. On Off şeklinde kullanmak istiyorum zaten.
1599558851082.png

@Alpha Centauri Demin de Push button bağladım yine çalışmadı. Bir bacağını 5V öbür bacağını Digital pinlere bağladım işe yaramadı.
1599558927932.png

@Alpha Centauri Demin de Push button bağladım yine çalışmadı. Bir bacağını 5V öbür bacağını Digital pinlere bağladım işe yaramadı.
Eki Görüntüle 661302
Pull up/down kullanmasanız da aslında bağlantıyı doğru yapmışsınız, kodda bir problem olmasın? Buton da sağlam olmayabilir belki. Bir de butonu harici olarak test edebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı