Tok karına kan vermek sorun olur mu?

242247

Hectopat
Merhaba,
Ameliyat olacağım, anestezi bölümü için kan tahlillerim gerekiyordu, aç olmam gerektiği söylenmemişti bende tok karna kan verdim.
Tahliller çıktı anestezi bölümüne ama e-nabızdan baktığımda 4 tane değerin arka plan rengi kırmızı. Glukoz falan yüksek yani.
Bu benim için çok büyük sorun olur mu yoksa tekrar gidip kan aldırmalı mıyım?
Teşekkürler.

Merhaba,
Ameliyat olacağım, anestezi bölümü için kan tahlillerim gerekiyordu, aç olmam gerektiği söylenmemişti bende tok karna kan verdim.
Tahliller çıktı anestezi bölümüne ama e-nabızdan baktığımda 4 tane değerin arka plan rengi kırmızı. Glukoz falan yüksek yani.
Bu benim için çok büyük sorun olur mu yoksa tekrar gidip kan aldırmalı mıyım?
Teşekkürler.
4 tane değerin hangileri ne olduğu önemli. Ne ameliyatı olacağına göre değişkenlik gösterir. Tüm bunlar farklı sonuçlar doğurur. Tekrar aç karna kan vermeniz daha doğru olacaktır.

Akş değeriniz yanıltıcı olabilir.

Peki anestezide çok büyük bir problem oluşturur mu?

4 tane değerin hangileri ne olduğu önemli. Ne ameliyatı olacağına göre değişkenlik gösterir. Tüm bunlar farklı sonuçlar doğurur. Tekrar aç karna kan vermeniz daha doğru olacaktır.

1639996020041.png

Basit bir ameliyat, kısa süreli. Dış vücutta.

Tekrar vereceğim ama emin olmak istiyorum eğer bir şey fark etmeyecekse gitmemek istiyorum tekrar.

Eki Görüntüle 1246870

Tekrar vereceğim ama emin olmak istiyorum eğer bir şey fark etmeyecekse gitmemek istiyorum tekrar.
Tok karna verdiğin için yüksek çıkmaları normal. Hbs bağışıklık kazandığın için yüksek. Normalde problem etmezler.

Tok karna verdiğin için yüksek çıkmaları normal. Hbs bağışıklık kazandığın için yüksek. Normalde problem etmezler.

Üstte bir sürü değer daha vardı aslında ama ben kırmızı diye sadece ekranın bu kısmını attım. Anestezi kısmında bana bir sorun olmaz değil mi bu değerlerin yanıltıcı olması?

Eki Görüntüle 1246870

Şeker tok olduğunuz için yüksek çıkmış. Fosfor ve albümin de büyük ihtimalle etkilenmiştir. İkisinin de anlamlı bir değer bozukluğu olduğunu sanmıyorum. Anti HBs, hepatit B geçirdiğiniz ya da aşı olduğunuz anlamına geliyor, açlık toklukla ilgisi yok.

Geri
Yukarı