Tokat'ta ön lisans elektronik teknolojisi okunur mu?

Tokatta yaşıyorsan okunur. Başka şehirden gidip okuyacaksan okuma.

Hocam tokatlıyım orada akrabalarım var. Şu an 30 net anca yapıyorum. Hedefim 50 net. İlk sıraya yazarsam kesin yerleşirim gibi. Tek sorun (DGS)

Başka şehirden tokata gideceğim ama orada tanıdıklar, akrabalar vs var.

Son düzenleme:
Hocam tokatlıyım orada akrabalarım var. Şu an 30 net anca yapıyorum. Hedefim 50 net. İlk sıraya yazarsam kesin yerleşirim gibi. Tek sorun (DGS)

Başka şehirden tokata gideceğim ama orada tanıdıklar, akrabalar vs var.
DGS'ye güvenip 2 yıllık yazma, yaya kalırsın. Direkt 4 yıllık kazanabiliyorsan kazan yoksa yeni bir yol çiz kendine. Ben 2 yıllık bir okul için il değiştirmeyi bırak 1.50 saatten uzak okula bile gitmezdim.

DGS'ye güvenip 2 yıllık yazma, yaya kalırsın. Direkt 4 yıllık kazanabiliyorsan kazan yoksa yeni bir yol çiz kendine. Ben 2 yıllık bir okul için il değiştirmeyi bırak 1.50 saatten uzak okula bile gitmezdim.

Hocam DGS kontenjanları artacak diyorlar. DGS'nin kaldırılacak hali yok ya?
Hocam şehir değiştirmek istiyorum yoruldum artık bu şehirde.

Hocam DGS kontenjanları artacak diyorlar. DGS'nin kaldırılacak hali yok ya?
Hocam şehir değiştirmek istiyorum yoruldum artık bu şehirde.
Kardeşim DGS kontenjanı ar-ta-maz. Okullar öğrenci istemiyor, öğrenci sayılarını azaltıyor, piyasa artık 4 yıllık mezun sayısını azaltın diyor bunun üstüne DGS ile sınavda başarısız kişileri 4 yıllık bölüme mi alırlar zannediyorsun ? Mevcut kontenjanlar bile çok, ben daha da azalmasını bekliyorum.

Kardeşim DGS kontenjanı ar-ta-maz. Okullar öğrenci istemiyor, öğrenci sayılarını azaltıyor, piyasa artık 4 yıllık mezun sayısını azaltın diyor bunun üstüne DGS ile sınavda başarısız kişileri 4 yıllık bölüme mi alırlar zannediyorsun? Mevcut kontenjanlar bile çok, ben daha da azalmasını bekliyorum.

Hocam peki ne yapmalıyım? DGS'de iyi bir derece yapsam yerleşirim. Ama o 2 yılda Full DGS + bölüm derslerine dayanabilecek miyim? Mezun senemdeyim bir kere daha mezuna bırakamam.

Merhaba. Elektronik Teknolojisi önü açık bir bölüm gibi duruyor. Elektronik Teknolojisi mezunları Elektronik Teknikeri ünvanını alıyor.
Üstte üniversitelere fazla öğrenci istenmiyor diye bir cümle gördüm ama öğrenci istenmese YKS 2022'de baraj kaldırılmazdı.
Mesela YKS ile 80 kişi, DGS ile 2 kişi alan bir üniversitenin Elektrik Elektronik Mühendisliğinin YKS kontenjanını 65'e düşürebilirler ama DGS kontenjanını 3'e çıkarabilirler.
80+2=82 kişi ederken 65+3=68 kişi ediyor. Bu durumda YKS kontenjanları azalsa bile 2 sene sonra DGS kontenjanlarının artması mümkün görünüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı