Tokat'ta ön lisans elektronik teknolojisi okunur mu?

Merhaba. Elektronik teknolojisi önü açık bir bölüm gibi duruyor. Elektronik teknolojisi mezunları elektronik teknikeri ünvanı alıyor.
üstte üniversitelere fazla öğrenci istenmiyor diye bir cümle gördüm ama öğrenci istenmese YKS 2022'de baraj kaldırılmazdı.
Mesela YKS ile 80 kişi, DGS ile 2 kişi alan bir üniversitenin elektrik elektronik mühendisliğinin YKS kontenjanını 65'e düşürebilirler ama DGS kontenjanını 3'e çıkarabilirler.
80+2 = 82 kişi ederken 65+3 = 68 kişi ediyor. Bu durumda YKS kontenjanları azalsa bile 2 sene sonra DGS kontenjanlarının artması mümkün görünüyor.

Hocam DGS kontenjanları azalır diyorlar. Bir de TYT ile Marmara Üniversitesi elektronik teknolojisi kazanılır mı 5 ayda? 1 aydır çalışıyorum hala netlerim 30-35 arası.

@Booh of Wooh

Hocam DGS kontenjanları azalır diyorlar. Bir de TYT ile Marmara Üniversitesi Elektronik Teknolojisi kazanılır mı 5 ayda? 1 aydır çalışıyorum hala netlerim 30-35 arası.

@Booh of Wooh
Çoğu kişi DGS kontenjanları azalır diyorsa ileride DGS kontenjanlarının artma ihtimali daha yüksektir. Kontenjanlar azalacak söylentileri nedeniyle Dikey Geçiş Sınavına hazırlanmayan Ön Lisans mezunları 4-5 yıl sonra pişman olabilir.

5 ayda Marmara Üniversitesi Elektronik Teknolojisi bölümünü kazanma ihtimaliniz var ve Elektronik Teknolojisinin yanı sıra Elektrik bölümünü de tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı