"Tom Clancy's Rainbow Six Siege" Zorluk Seviyesi Nasıl?

aquaporcy

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming A15, Ryzen 7 7735HS, RTX 4050 140W, 24 GB 4800 MHz RAM
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Oyunları genel olarak rekabet için değil de zevk almak için oynayan biriyim. FPS oyunu oynamak istedim CS:GO'ya yöneldim fakat çok hoşuma gitmedi. Arada girip 1-2 maç atmalık bir çerez benim için. uPlay'de indirimdeyken Rainbow Six Siege Starter Edition almak istiyorum. Standart al demeyin şu an o kadar bütçem yok. Bu oyunda harita bilgisi ve strateji de ön plana çıktığı için hoşuma gidiyor.

Tek sorunum ben oyunları pek iyi oynayamıyorum. Nişanı fazla iyi olmayan biri bu oyunu ne kadar oynayabilir? Oynayabilir mi?

Nişanım fazla iyi değil diyorsan dert değil. Bu oyunda o açığını oyunu okuma, taktik ve iyi pozisyon alma ile rahat kapatabiliyorsun.

Defansta maestro, castle, kaid, valkyre gibi operatörler kullanıp, objektif yakınında olup muhtemel yerlere aim koyarak ve kameradan infolar vererek oynarsan keyif alırsın. Hücumda ise termite, thatcer, hibana gibi operatörler alıp takım arkadaşlarınla hareket edersen hem iş yapmış olursun hem keyif alırsın oyunda illa adam vurmak değil çünkü bu oyun. (oyunu secure modunda oynamanı, bomba modunda oynamamanı tavsiye ederim, oyunu tam öğrenene kadar.)

Starter Edition almanı tavsiye ediyorum. Oyunu yavaş yavaş, başta üç beş operatör ile öğrenirsen daha çok zevk alırsın. Renown biriktirirsin hangi operatörü açacağına falan karar veremezsin, o kararsızlık çok tatlıdır :)

Kötü taraflarından biraz bahsetmek istiyorum oyunun. Oyunda oldukça fazla hata mevcut. Ubisoft birkaç mekanik düzeltme yapıyor fakat bununla beraber farklı şeyler bozuluyor. En ufak güncelleme ~1GB boyutlarında oluyor, güncelleme notlarına bakıp iç geçiriyorsun.
Ubisoft para harcamamak için Microsoft Azure sunucularını tercih etmiş. Bu yetmemiş gibi bir de oyuna "lag compensation" sistemi eklemiş.
Bazı oyuncular Fransa'dan 9 ping alırken, bazıları İran'dan 90-120 civarı ping alıyor. Biz ise Türkiye'den genellikle 45-90 arası ping alıyoruz. (WEU sunucusu için.)

Tam arada kaldığımız için "lag compensation" sistemi maalesef aleyhimize çalışıyor :( Bu yüzden düşman bizi hatrı sayılır bir süre önce görmüş oluyor. Ubisoft her türlü kazandığı için oyun pek de umrunda değil. Hile kullanan oyuncular son zamanlarda çok artmış durumda, özellikle yüksek seviyelerde. Oynamadan önce bunları bilmek lazım :)

Nişan alman iyi değil ise zamanla geliştirebileceğini düşünüyorum. Yavaş yavaş kendine uygun ayarlar oturur. Oyunda sürekli yeni şeyler öğreniyorsun zaten :) Beklenmedik şeyleri yapabilirsin, pompalı tüfek ile pencerelerin ve kapıların önüne yatmak gibi :)
Hiç olmadı duvarda delik açıp bir kapı, pencere vs. izlersin. İyi nişan alamayan bir sürü arkadaşım var. Fakat, beraber oynarken çok eğleniyoruz.
Oyunu ~40TL bandında bulabilirsin ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

Starter Edition almanı tavsiye ediyorum. Oyunu yavaş yavaş, başta üç beş operatör ile öğrenirsen daha çok zevk alırsın. Renown biriktirirsin hangi operatörü açacağına falan karar veremezsin, o kararsızlık çok tatlıdır :)

Kötü taraflarından biraz bahsetmek istiyorum oyunun. Oyunda oldukça fazla hata mevcut. Ubisoft birkaç mekanik düzeltme yapıyor fakat bununla beraber farklı şeyler bozuluyor. En ufak güncelleme ~1GB boyutlarında oluyor, güncelleme notlarına bakıp iç geçiriyorsun.
Ubisoft para harcamamak için Microsoft Azure sunucularını tercih etmiş. Bu yetmemiş gibi bir de oyuna "lag compensation" sistemi eklemiş.
Bazı oyuncular Fransa'dan 9 ping alırken, bazıları İran'dan 90-120 civarı ping alıyor. Biz ise Türkiye'den genellikle 45-90 arası ping alıyoruz. (WEU sunucusu için.)

Tam arada kaldığımız için "lag compensation" sistemi maalesef aleyhimize çalışıyor :( Bu yüzden düşman bizi hatrı sayılır bir süre önce görmüş oluyor. Ubisoft her türlü kazandığı için oyun pek de umrunda değil. Hile kullanan oyuncular son zamanlarda çok artmış durumda, özellikle yüksek seviyelerde. Oynamadan önce bunları bilmek lazım :)

Nişan alman iyi değil ise zamanla geliştirebileceğini düşünüyorum. Yavaş yavaş kendine uygun ayarlar oturur. Oyunda sürekli yeni şeyler öğreniyorsun zaten :) Beklenmedik şeyleri yapabilirsin, pompalı tüfek ile pencerelerin ve kapıların önüne yatmak gibi :)
Hiç olmadı duvarda delik açıp bir kapı, pencere vs. izlersin. İyi nişan alamayan bir sürü arkadaşım var. Fakat, beraber oynarken çok eğleniyoruz.
Oyunu ~40TL bandında bulabilirsin ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
Steam'den almak yerine uPlay'den aldığım için 23TL'ye satın aldım :)
Henüz indiremedim okul dolayısıyla ama en kısa sürede başlamak istiyorum. Tavsiyeler için herkese teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı