Çözüldü Sürprizbozan Tomb Raider (2013) donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WitcherGeralt

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar gemideki devi vuruyorum F tuşuna basıyorum ama şu sahnede yine F tuşuna basmam gerekecek fakat takılı kalıyor arkada yine konuşmalar dönüyor. Steam'da dosya doğrulaması yaptım ama nafile ne yaptıysam olmuyor bileniniz var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    3,3 MB · Görüntüleme: 42
Çözüm
Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Saygılarımızla.

İlk önce grafik ayarlarını en düşük yapmamız gerekiyor ikincisi ise Boss'u ilk yere düştüğünde F tuşu ile vurduğumuz zaman ikinci bir vurma şansı daha geliyor bende o ikinci vurma olayında donuyordu yani tam vuracak iken kalıyordu boss yerde iken ilk F tuşunu basıyoruz ardında bir daha basmamız için ekran geldiğinde F ye hemen basmamız gerekiyor. Yani oyun sana ikinci de F tuşuna bas demeden hemen yazı gelmeden basarsak oyun devam ediyor çok ilginç bir durum ama maalesef bu şekilde sorunumu çözdüm. Linkini attığım video da sorunu gösteriyor çözümü değil fakat yorumlarda kullanıcıların yazmış olduğu ve yapmış olduğu deneyimleri uygulayınca sorunum halloldu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ben Steam veya herhangi bir launcherda dosya doğrulamayla düzeltemedim hiçbir oyunumu. Yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Türkçe yama dahil mod yüklü mü?

Hocam ben Steam veya herhangi bir Launcher'da dosya doğrulamayla düzeltemedim hiçbir oyunumu. Yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Türkçe yama dahil mod yüklü mü?

Yüklüydü fakat doğrulama yapınca oda silindi tabii doğal olarak ve böyle sorun yaşayan 1-2 kişi daha görmüştüm forumda ve zaten destek ekibine konuyu sorunu ilettim para verip alıyoruz sonra böyle sorunlar ile karşılaşmak insanı cidden çileden çıkarıyor bir oyun zevkimiz var.

Yüklüydü fakat doğrulama yapınca oda silindi tabii doğal olarak ve böyle sorun yaşayan 1-2 kişi daha görmüştüm forumda ve zaten destek ekibine konuyu sorunu ilettim para verip alıyoruz sonra böyle sorunlar ile karşılaşmak insanı cidden çileden çıkarıyor bir oyun zevkimiz var.
Hocam modlar dosya onarımıyla gitmezler çünkü ekstradan ekleniyorlar. Siz silip baştan yükleyin. Ayrıca tavsiyem, Square Enix oyunlarına mod yüklemeyin.

Hocam modlar dosya onarımıyla gitmezler çünkü ekstradan ekleniyorlar. Siz silip baştan yükleyin. Ayrıca tavsiyem, Square Enix oyunlarına mod yüklemeyin.

Değerli tavsiyen için teşekkür ediyorum uygulayacağım, dediğiniz gibi yedeklemeyi alıp yeniden yüklemeyi deneyeyim.

Bu arada silip tekrar yükledim yine olmadı sorunu farklı şekilde çözdüm. Ama yine de teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Saygılarımızla.

İlk önce grafik ayarlarını en düşük yapmamız gerekiyor ikincisi ise Boss'u ilk yere düştüğünde F tuşu ile vurduğumuz zaman ikinci bir vurma şansı daha geliyor bende o ikinci vurma olayında donuyordu yani tam vuracak iken kalıyordu boss yerde iken ilk F tuşunu basıyoruz ardında bir daha basmamız için ekran geldiğinde F ye hemen basmamız gerekiyor. Yani oyun sana ikinci de F tuşuna bas demeden hemen yazı gelmeden basarsak oyun devam ediyor çok ilginç bir durum ama maalesef bu şekilde sorunumu çözdüm. Linkini attığım video da sorunu gösteriyor çözümü değil fakat yorumlarda kullanıcıların yazmış olduğu ve yapmış olduğu deneyimleri uygulayınca sorunum halloldu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Böyle bir sorun yaşamadığımı çok iyi hatırlıyorum. O yüzden PC Gaming Wiki sayfasına baktım. Kısaca FPS sorunu olduğu belirtilmiş.

Güncel sistemlerde Hz değerine göre V-Sync ayarlandığından, eski oyunlarda 30 veya 60 FPS üstüne çıkınca böyle sorunlar yaşanıyor. Kabaca ayar falan ile uğraşmadan oyunu 60 FPS sabitleyip oynayabilirsiniz. Bu tarz eski oyunlarda monitörün hertz değerini 60 yapıp oynayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı