Toolsuz siber güvenlik

LazyLion

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten araştırdıklarıma bakınca herkes sadece Kali Linux'taki toolları kullanıyor. Şu ana kadar neredeyse hiçbir kod parçacığı göremedim. Siber güvenlik alanına yönelmek istiyorum fakat herhangi bir kod yazmadan bunu yapmak da istemiyorum. Büyük ihtimalle çoğu siber güvenlikçi kendi exploitlerini yazıyordur fakat ben kendi exploitini geliştiren, nmap mantığını anlasın diye portscanner yazan bir kaynak göremedim. Açıkçası her şeyi kendim yazmak istiyorum fakat böyle bir şey pek mümkün görünmüyor. Kısacası kendi toollarımı, exploitlerimi yazmak istiyorum. Bunun için bildiğiniz herhangi bir kaynak var mı? Sadece başlangıç olarak gösterse yeter, gerisini ben hallederim.

Güvenlik mi yapacaksın hack mi? Windows 10 Kali Linux'u beraber kullanman lazım. İstersen formatla sadece Kali Linux kurabilirsin. Siber güvenlik yapacaksan Windows 10+Linux ben kendimden söylüyorum yaklasık 16 bilgisayara virüs bulastırdım, hepsi arkadaslarım. Kavga ettiğimizde dosya atmıstım actılar hepsi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek olmadığı için olabilir. Ayrıca o tool'lerin geliştirilmesi de yoğun bir çalışma gerektiriyor sanırım. Bu yüzden uğraşıp baştan yapmak yerine hazır olanı kullanmak daha makul geliyor. Tıpkı sizin Chromium'uma yönelerek kendi tarayıcınızı yaratmakla uğraşmayıp Opera kullandığınız gibi, muhtemelen. Kafamda böyle gerekçelendirdim ama pratikte işler nasıl, hiç tecrübem yok : )

İnternetten araştırdıklarıma bakınca herkes sadece Kali Linux'taki toolları kullanıyor. Şu ana kadar neredeyse hiçbir kod parçacığı göremedim. Siber güvenlik alanına yönelmek istiyorum fakat herhangi bir kod yazmadan bunu yapmak da istemiyorum. Büyük ihtimalle çoğu siber güvenlikçi kendi exploitlerini yazıyordur fakat ben kendi exploitini geliştiren, nmap mantığını anlasın diye portscanner yazan bir kaynak göremedim. Açıkçası her şeyi kendim yazmak istiyorum fakat böyle bir şey pek mümkün görünmüyor. Kısacası kendi toollarımı, exploitlerimi yazmak istiyorum. Bunun için bildiğiniz herhangi bir kaynak var mı? Sadece başlangıç olarak gösterse yeter, gerisini ben hallederim.
Süpersin siber güvenlik toollardan ibaret değildir. Bir arkadaşımız amerikayı yendien keşfetmeye gerek yok falan demiş ama firimalar manuel penteste önem veriyor çünkü toolların işe yaramadığı bazı yerler oluyor. Tavsiyem Mdisec (Mehmet Dursun İnce) youtube kanalaına bakabilirsin baya teknik eğitimleri var

Yeni konular

Geri
Yukarı