Top benim bir parçam olmalı mı yoksa kas mı çalışmalıyım?

Ronaldo'nun programı çok zor :( bazı hareketleri yapamadım. @Mertrma1902 sence sadece squat ve calf yapsam olur mu? 10 kg ağırlıkları boyun hizasında tutup yapsam. Akşamda antrenmanımdan sonra IP atlasam gelişme gözlemler miyim? Sadece bacağım sıkı dursun ve güçlü olsun istiyorum.

Ronaldo'nun programı çok zor :( bazı hareketleri yapamadım. @Mertrma1902 sence sadece squat ve calf yapsam olur mu? 10 kg ağırlıkları boyun hizasında tutup yapsam. Akşamda antrenmanımdan sonra IP atlasam gelişme gözlemler miyim? Sadece bacağım sıkı dursun ve güçlü olsun istiyorum.
Evet bazı haraketleri zor. Zor değil aslında da yorucu olduğu için yapmak zor oluyor. Çok zorlama kendini. Şimdi şöyle bir şey var. Ağırlıkla çalışmak katkı sağlar ama bize değil. Futbolcu olduğumuz için vücudumuzun kendisini ve doğal olarak topu en iyi şekilde tanıması lazım. Bunun bir sınırı yok. Eğer ağırlıklarla çalışırsan kas yaparsın ancak sakatlanma riskin artar. O yüzden vücut ağırlığıyla çalışmanı öneririm yani başka bir ağırlık olmadan. Ronaldonun antrenmanında mesela kasları geliştiriyor. İp atlama geliştirir. Kardiyo antrenmanı olarak geçiyor mesela onu yapabilirsin antrenmanında.1dk süreyle 5 set yapsan çok iyi olur. Son soruna gelecek olursak. Bacağın sıkı olsun dayanıklı olsun istiyorsan haraketli ol. Mesela haftanın her günü dışarı çıkan biriyle evde duran fakat her haftasonu halısaha yapan biri aynı dayanıklılığa ve kasa sahip olmaz. Dışarı çıkıp yürüyen birinin kasları daha fazladır. Orantılı olmasını istiyorsan Haraketli ol. Mesela evin içinde de gez bahçe varsa flan dışarı çık bisiklet çok iyi olur. Ve bunların yanında bacak kası antrenmanı yaparsan yavaş yavaş istediğin bacaklara kavuşursun yani ronaldo gibi olmaya başlar. Ancak bacak kası antrenmanında kendini çok zorlama. Yoksa sakatlanırsın. Bacak sakatlanmaları genelde hissedilmez başlarda ancak 1 gün sonra çok ciddi ağrıp kasılabilir. Eğer çok çalışmak istiyorsan günde 100 squat yeterde artar bile. Ya da ronaldonun antrenmanını yapabilirsin zorlandığın kısımlarda dinlen sen uygulamanın ne dediğine bakma. Dinlen devam et. Unutma başarının sırrı kendini zorlamak değildir. Devam edebilmektir o yüzden vücudunu dinlendir. Öğle uykusuna yat mesela 1 1.5 saat çok iyi gelir antrenman yapan kişilere. Bol şans dilerim tekrardan

Evet bazı hareketleri zor. Zor değil aslında da yorucu olduğu için yapmak zor oluyor. Çok zorlama kendini. Şimdi şöyle bir şey var. Ağırlıkla çalışmak katkı sağlar ama bize değil. Futbolcu olduğumuz için vücudumuzun kendisini ve doğal olarak topu en iyi şekilde tanıması lazım. Bunun bir sınırı yok. Eğer ağırlıklarla çalışırsan kas yaparsın ancak sakatlanma riskin artar. O yüzden vücut ağırlığıyla çalışmanı öneririm yani başka bir ağırlık olmadan. Ronaldonun antrenmanında mesela kasları geliştiriyor. İp atlama geliştirir. Kardiyor antrenmanı olarak geçiyor mesela onu yapabilirsin antrenmanında. 1dk süreyle 5 set yapsan çok iyi olur. Son soruna gelecek olursak. Bacağın sıkı olsun dayanıklı olsun istiyorsan hareketli ol. Mesela haftanın her günü dışarı çıkan biriyle evde duran fakat her hafta sonu halısaha yapan biri aynı dayanıklılığa ve kasa sahip olmaz. Dışarı çıkıp yürüyen birinin kasları daha fazladır. Orantılı olmasını istiyorsan hareketli ol. Mesela evin içinde de gez bahçe varsa flan dışarı çık bisiklet çok iyi olur. Ve bunların yanında bacak kası antrenmanı yaparsan yavaş yavaş istediğin bacaklara kavuşursun yani ronaldo gibi olmaya başlar. Ancak bacak kası antrenmanında kendini çok zorlama. Yoksa sakatlanırsın. Bacak sakatlanmaları genelde hissedilmez başlarda ancak 1 gün sonra çok ciddi ağrıp kasılabilir. Eğer çok çalışmak istiyorsan günde 100 squat yeterde artar bile. Ya da ronaldonun antrenmanını yapabilirsin zorlandığın kısımlarda dinlen sen uygulamanın ne dediğine bakma. Dinlen devam et. Unutma başarının sırrı kendini zorlamak değildir. Devam edebilmektir o yüzden vücudunu dinlendir. Öğle uykusuna yat mesela 1 1.5 saat çok iyi gelir antrenman yapan kişilere. Bol şans dilerim tekrardan.

Çok teşekkür ederim 👍 1 haftadır zaten her gün futbol antrenmanı yapıyorum 1 gün arayla o antrenmanların sabahı bacak çalışıyorum üst vücut çalışıyorum ve bacaklarda gözle görünür değişim az da olsa fark ettim. Eskiden hareketsiz olduğum için ciğerlerim kapalı ve yorgun oluyordum. Hareket etmeye başladığım zaman o hamlığı üstümden attım sayılır. Bacak kası yapma isteğini bana veren futbolcu jack grealish 😀 adamın hayvan gibi kasları var. Öğlen uykusuna dikkat edeceğim. Geceleri 9 saat uyuyorum zifiri karanlıkta eskiden TV ile uyuyordum ve o uykuyla karşılaştırınca büyük bir fark var. 2 ay oldu bırakalı ve bıraktığım zaman boy attım. Ondan mı kaynaklı bilmiyorum 😀. Teşekkür ederim detaylı yazdığın için. İnşallah sen de ben de bu yolda iyi gideriz.

Çok teşekkür ederim 👍 1 haftadır zaten her gün futbol antrenmanı yapıyorum 1 gün arayla o antrenmanların sabahı bacak çalışıyorum üst vücut çalışıyorum ve bacaklarda gözle görünür değişim az da olsa fark ettim. Eskiden hareketsiz olduğum için ciğerlerim kapalı ve yorgun oluyordum. Hareket etmeye başladığım zaman o hamlığı üstümden attım sayılır. Bacak kası yapma isteğini bana veren futbolcu jack grealish 😀 adamın hayvan gibi kasları var. Öğlen uykusuna dikkat edeceğim. Geceleri 9 saat uyuyorum zifiri karanlıkta eskiden TV ile uyuyordum ve o uykuyla karşılaştırınca büyük bir fark var. 2 ay oldu bırakalı ve bıraktığım zaman boy attım. Ondan mı kaynaklı bilmiyorum 😀. Teşekkür ederim detaylı yazdığın için. İnşallah sen de ben de bu yolda iyi gideriz.
İnşallah gece uykuna böyle devam et. Ve antrenman yapacaksan akşamüstü vücut ısısının en yüksek olduğu saatlerdir. 16 17 civarı o saatlerde antrenman yapmak verimli olur 👍

Geri
Yukarı