Sürprizbozan Top Gun: Maverick izlenir mi?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İlk film de çok güzel çoğu yeni filmden iyi bana kalırsa, ilk filmi izlersen ikinci filmden daha çok keyif alırsın ayrıca ikinci film çok güzel bence. Hiç ilgisi olmayan biri bile izleyebilir ama savaş uçaklarına biraz bile ilgin varsa çok hoşuna gidebilir.

İlk film de çok güzel çoğu yeni filmden iyi bana kalırsa, ilk filmi izlersen ikinci filmden daha çok keyif alırsın ayrıca ikinci film çok güzel bence. Hiç ilgisi olmayan biri bile izleyebilir ama savaş uçaklarına biraz bile ilgin varsa çok hoşuna gidebilir.
İlgim var ama yarım saat havada geçmesini de istemem.

İlk filmle etkileşimli olduğu için özünü korumuş ve yine biraz klişe olsa da ilgi çekici bir hikayesi var. Kesinlikle öneririm.

Hem de nasıl izlenir...

Açıkçası ilk filmi ben de Maverick'e gittikten sonra izledim ancak hikaye bütünlüğü olarak bende çok büyük bir eksikliğe sebep olmadı. Karakterlerin geçmişlerini algılamanızı sağlayacak bilgileri zaten flashbacklerle yeter miktarda veriyorlar (bir tanesi hariç ama onda da karakterlerin arasındaki saygıyı algılamanız yetiyor). Bu yüzden ilk filmin tamamını izlemeniz yerine yalnızca açılış sahnesini izlemenizi tavsiye ederim çünkü adeta ilk filme selam durulmuş. Ben ilk filmi izledikten sonra keşke bunun bilincinde olarak görseydim bu sahneyi dedim :). Sinema teknolojilerinin gelişimi sağ olsun o7.

Ben ilk filmi izlemeden önce gittim. Hatta o efsaneden haberim bile yoktu ancak film başında olayları 3-4 dakika ile özetliyor ve ilk filmi izlemeye gerek kalmıyor. İzlediğim en sağlam pilotlar ile ilgili olan aksiyon filmiydi? Kesinlikle sinemada izlenmeli o efektler ve F14 için. Şimdiden iyi seyirler.

Not: Normalda aksiyon filmlerinden hiç hoşlanmam ancak gerçekten sağlam bir filmdi.

Açıkçası ilk film eski olduğu için izlemeye vakit ayırmadım. Belki ilk filmi izlemek karakterlere olan saygıyı arttırır ancak o kadar ile kalır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı