Topladığım sistemde sorun yaşama olasılığı

Mrpoliceman

Centipat
Daha fazla  
Kargosunu beklediğim bu sistemi 1 hafta önce topladım. Kafamda bazı sorular var. Anakartta PCI 4.0 desteği galiba bulunmuyor. Ekran kartım destekliyor. Anakarttaki PCI 3.0 yeterli olur mu? (FPS oyunları oynuyorum genellikle. ) Ekran kartı tercihinde 3000TL olduğu için Sapphire tercih ettim. Isınma sorunu olur mu ve performans olarak işlemci uyumu sağlar mı? Monitör olarak piyasada pek görmediğim ASUS 165Hz 0.5 27" tercih ettim. Kullananlar varsa yorumlarını mutlaka bekliyorum. (Sistem toplamda 9.000 TL tuttu)

MSI B450 GAMING Plus Max AMD B450 4133MHz DDR4 soket AM4 ATX anakart.
AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz 35MB cache soket AM4 işlemci.
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT 8 GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-e 4.0 ekran kartı
Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 RAM CMK16GX4m2B3200c16r.
Adata XPG SX6000 PRO 512 GB 2100MB-1500MB/s NVM 1.2 SSD.
Corsair CC-9011166-WW SPEC-DELTA RGB Temperli Cam MidTower ATX
Asus VG278QR 27" 165Hz 0.5ms (HDMI + Display + DVI-D) FreeSync/GSync Full HD TN Oyuncu Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı hiç sorun olmadan PCIe 3.0 anakartınız ile sorunsuz kullanabilirsiniz. PCIe 4.0'ın nimetini şu an yalnızca Gen4 Nvme'ler yiyebiliyor. Pek sevdiğim bir kasa değil ancak doğru hareket ile hava akışını mükemmelleştirirseniz sorun olmayacaktır.
1577536450379.png

Kasa önünden kasa içerisine 3 fan hava çekmeli; üste fan almadıysanız 2 fan alıp egzoz (tahliye) görevi için konumlandırmanızı öneririm (sıcaklıklardan memnun kalmazsanız).

NOT: 9000TL'e çok daha iyi bir sistem toplanabilirdi bilginiz olsun (tabi monitöre bence bir tık fazla vermişsiniz gibime geldi elbette tercih meselesi ve oynadığınız oyunlara bağlı). Hayırlı olsun.

Ekran kartınızı hiç sorun olmadan PCIe 3.0 anakartınız ile sorunsuz kullanabilirsiniz. PCIe 4.0'ın nimetini şu an yalnızca Gen4 Nvme'ler yiyebiliyor. Pek sevdiğim bir kasa değil ancak doğru hareket ile hava akışını mükemmelleştirirseniz sorun olmayacaktır.
Eki Görüntüle 478996
Kasa önünden kasa içerisine 3 fan hava çekmeli; üste fan almadıysanız 2 fan alıp egzoz (tahliye) görevi için konumlandırmanızı öneririm (sıcaklıklardan memnun kalmazsanız).

NOT: 9000TL'e çok daha iyi bir sistem toplanabilirdi bilginiz olsun (tabi monitöre bence bir tık fazla vermişsiniz gibime geldi elbette tercih meselesi ve oynadığınız oyunlara bağlı). Hayırlı olsun.

9.000 TL tutmasının sebebi alışveriş sitesi ürünü kendisi satsın ve böylece direk muhattab bulabileyim. Kargo konusunda bölge biraz problemli. Not: Şırnak cizrede yaşıyorum kamu personeliyim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı